Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Festiwal Gier komputerowych Meet at Rift w EC1. Wyjątkowa impreza dla graczy [PROGRAM]

W 2023 r. w EC1 Łódź otwarte zostanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Już teraz organizowane są jednak imprezy poświęcone grom komputerowym. Najbliższa - w dniach 19-21 sierpnia - to Meet at Rift Festival.

Meet at Rift Festival -  fot. ENVATO ELEMENTS
Meet at Rift Festival zorganizowany zostanie w EC1 , fot. ENVATO ELEMENTS

Meet at Rift Festival to impreza poświęcona grom komputerowym z uniwersum Riot Games, a więc m.in. kultowej "League of Legends". Festiwal skierowany jest do fanów gier w każdym wieku oraz stopniu zaawansowania. Nowicjusze będą mogli poznać świat gier komputerowych, a zaawansowani gracze - podobnych sobie zapaleńców, idealnych kompanów do rozmów i e-sportowej rywalizacji. Organizator GAM3RS-X podkreśla, że to jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych w tym roku. W programie znalazły się m.in. spotkania z gwiazdami (Kubon, Nervarien, Arquen), rozgrywki e-sportowe i cosplay. Na terenie imprezy staną także stoiska z gadżetami oraz foodtrucki.

Meet at Rift Festival zorganizowane zostanie w dniach 19-21 sierpnia 2022 r. w EC1 Łódź w przestrzeni Hali Maszyn, przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi. Wstęp jest wolny.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1 Łódź

Festiwal Meet at Rift to tylko początek atrakcji związanych z grami komputerowymi, które planowane są w Łodzi. W EC1 powstaje właśnie nowe centrum poświęcone kulturze popularnej - Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Jego oficjalne otwarcie planowane jest na rok 2023, ale już teraz wiadomo, czego można się tu spodziewać. W postindustrialnych przestrzeniach przygotowywane są wystawy będące podróżą przez historię - od Strefy Retro (gdzie cofnąć się będzie można do ery walkmanów i commodore’ów) aż do escape roomu w rozszerzonej rzeczywistości. 

Zobacz także

Kontakt