Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Remont torów na Aleksandrowskiej. Teofilów jeszcze chwilę bez tramwajów

MPK Łódź pracuje przy naprawie torowiska na ul. Aleksandrowskiej. 26-28 sierpnia to ostatni weekend zaplanowanych prac. Od września tramwaje kursować będą na Teofilów bez zmian.

Tramwaj na ul. Aleksandrowskiej -  fot. ŁÓDŹ.PL
Tramwaje na stałe trasy wrócą już we wrześniu , fot. ŁÓDŹ.PL

W nadchodzący weekend (26-28 sierpnia) tramwaje standardowo dojadą jedynie do krańcówki dworca Łódź Żabieniec, aby torowcy MPK Łódź mogli wejść z pracami na torowisko w ul. Aleksandrowskiej. Tym razem prace prowadzone będą nie tylko wieczorem i w nocy, ale również przez całą sobotę i niedzielę.

Od piątku (26 sierpnia) od godz. 19 do poniedziałku (29 sierpnia) rano tramwaje linii 2, 8 i 16 dojadą jedynie do Żabieńca. Przez cały weekend kursować będzie linia Z8, natomiast autobusy 78 pojadą na wydłużonej trasie do ronda Korfantego.

Prace na ul. Aleksandrowskiej obejmują wymianę zużytych podkładów i elementów torowiska oraz wyeksploatowanych odcinków szyn. Wymianie podlegają również wymagające tego słupy trakcyjne oraz sieć trakcyjna. Prace mają charakter utrzymaniowy i prowadzone są przez Zakład Torów i Sieci MPK Łódź. Dzięki prowadzonym w wakacyjne weekendy naprawom, tramwaje już od września wrócą na swoje stałe trasy.

Zobacz także

Kontakt