Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Startuje Liga Mistrzów szóstek! Jak poradzą sobie zespoły z Łodzi?

25 sierpnia w słoweńskim Mariborze wystartuje Liga Mistrzów piłki nożnej 6-osobowej. Łódź będzie tam reprezentowana przez dwie ekipy – mistrza Polski Dzbany Łódź oraz mistrza Łodzi FC Noster.

 -  fot. mat. pras.

Mistrzostwo Polski zdobyte przez Dzbany należy rozpatrywać w kategoriach niespodzianki. Łodzianie na własnym podwórku zajęli dopiero czwarte miejsce, jednak zarówno przez eliminacje, jak i turniej główny przeszli jak burza. Skład mistrza kraju przed Ligą Mistrzów uległ pewnym zmianom. Na turniej nie pojadą m.in. Piotr Gajewski czy Adam Patora, którzy nie dostali zgody na wyjazd ze swoich klubów, jednak jak zapewnia kapitan zespołu, Mateusz Spychalski, luki w składzie zostały uzupełnione i Dzbany jadą walczyć o najwyższe cele. 

Drugą drużyną, która pojedzie na turniej do Słowenii, jest FC Noster. Łodzianie rezerwowo wskoczyli za inny zespół, który na ostatniej prostej wycofał się z rozgrywek. Mistrzowie miasta są w wybornej formie, co potwierdzili 21 sierpnia, pokonując w Superpucharze Łodzi Kinemedica Retkinia Crew aż 9:3. Podobnie jak Dzbany, Noster też dokonało kilku transferów i może mocno zaskoczyć w turnieju. 

Liga Mistrzów szóstek - gdzie oglądać?

Liga Mistrzów szóstek wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Szlaki w wygrywaniu europejskiego trofeum polskim klubom w 2018 r. przetarł Dynamik Toruń. Transmisje ze spotkań łódzkich zespołów będzie można oglądać na facebookowym profilu Playareny. 

 

 

Zobacz także

Kontakt