Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Polki przyjadą do Łodzi!

Od 29 września w hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego rozgrywane są mecze grupy C mistrzostw świata siatkarek. Kibice z niecierpliwością czekają już jednak na drugą fazę turnieju, w której w Łodzi pojawi się reprezentacja Polski.

Zespół prowadzony przez Stefano Lavariniego rozpoczął rywalizację w Arnhem, gdzie pokonał 3:1 Chorwację. Na kolejne spotkania grupy B biało-czerwone przeniosły się do Gdańska. W drugim spotkaniu pokonały 3:0 Tajlandię, a w trzecim w takich samych rozmiarach ograły Koreę. W wyjściowej szóstce w każdym z tych spotkań wychodziły m.in. Kamila Witkowska i Zuzanna Górecka z ŁKS Commercecon. Na boisku pojawiła się również Monika Fedusio (Grot Budowlani), a w kadrze na mistrzostwa jest również Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon).

Już za kilka dni siatkarki łódzkich klubów wraz z pozostałymi kadrowiczkami o kolejne zwycięstwa będą walczyły w naszym mieście, gdyż zwycięstwem nad Koreą zapewniły sobie awans do drugiej fazy mistrzostw. Zanim jednak przeniosą się do Łodzi, rozegrają jeszcze dwa mecze w Trójmieście.

Po trzech seriach spotkań podopieczne Lavariniego mają na koncie komplet punktów i otwierają tabelę grupy B. Siedem oczek zgromadziła druga w klasyfikacji Dominikana, z którą Polki zagrają dzisiaj (godz. 20:30). Na sobotę zaplanowano natomiast konfrontację z Turcją (godz. 20:30). Ten zespół w grupie B zajmuje aktualnie trzecią lokatę (6 pkt.).

Awans do kolejnej fazy mistrzostw wywalczą po cztery czołowe ekipy z każdej grupy. Osiem drużyn z grup B i C spotka się w Łodzi, gdzie od 4 do 8 października mecze będą rozgrywane w Atlas Arenie i hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego. Szczegółowy harmonogram spotkań tej fazy rozgrywek będzie znany po zakończeniu pierwszej rundy.

Szczegółowe informacje o trwających MŚ siatkarek są dostępne na stronie FIVB. Bilety na mecze można natomiast kupić tutaj.

 

 

Kontakt