Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Neptun przegrał, mistrz odpoczywał

W piątej kolejce ekstraklasy piłkarzy wodnych UKS Neptun Uniwersytet Łódzki przegrał z Waterpolo Poznań 7:18. Spotkanie ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka z Alfą Gorzów Wielkopolski zostało przełożone na 21 stycznia 2023 (godz. 18:00).

Te dwie ekipy mają aktualnie po dziewięć punktów i w tabeli zajmują trzecią i czwartą lokatę. Liderem jest AZS Uniwersytet Warszawski (14 pkt.), za którym plasuje się Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom (10 pkt.). Neptun ma na koncie trzy oczka i jest sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Spotkania szóstej serii mają być rozgrywane 17 i 18 grudnia, ale z łódzkich drużyn tym razem grać będą tylko waterpoliści ŁSTW Ocmer PŁ. Mistrzowie Polski na wyjeździe zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Neptun swój mecz z Arkonią Waterplo Szczecin rozegrał awansem już w październiku. Łodzianie wygrali to starcie 8:7.

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki - Waterpolo Poznań 7:18 (0:6, 2:3, 2:4, 3:5). Najlepszy zawodnik Neptuna: Piotr Sznajder. Mecz można obejrzeć tutaj.

Kontakt