Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Janina Goss, szara eminencja łódzkiego PiS-u w radzie nadzorczej Orlenu

Czy przyjrzy się zawyżanym cenom paliwa?

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, poinformował wczoraj, że Janina Goss została powołana do Rady Nadzorczej Orlenu. To kobieta o niezwykłych wpływach w Łodzi, ale także w całej strukturze PiS-u. Zasiadała już w dwóch Radach Nadzorczych od 2016 roku: Polskiej Grupie Energetycznej oraz Banku Ochrony Środowiska. W 6 lat zarobiła 1 mln 200 tys. zł. To wynik całkiem imponujący. Teraz trafiła do Rady Nadzorczej Orlenu. Jest to niezwykła pazerność, łapczywość przekraczająca wszelkie granice przyzwoitości. Orlen okradał Polaków na cenie benzyny w ostatnich miesiącach minionego roku. Janina Goss może będzie kontrolowała Obajtka i stanie się wtyką Jarosława Kaczyńskiego.

 

Mikołaj Stefanowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Janina Goss ma prawie 80 lat i w Orlenie będzie zarabiała 11 tys. brutto za jedno spotkanie w miesiącu. Chciałbym, aby wszystkie emerytki mogły poszczycić się tak wysoką emeryturą. Ta sytuacja jest wręcz śmieszna. Czasy są ciężkie, starsi ludzie mają problemy, aby powiązać koniec z końcem. A Janina Goss na Spółce Skarbu Państwa będzie zarabiała kilka emerytur.

 

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Orlen stał się prywatnym folwarkiem Jarosława Kaczyńskiego i jego PiS-owskiej drużyny. Janina Goss to przyjaciółka rodziny Kaczyńskich, która pożyczała Jarosławowi duże pieniądze. W nagrodę za lojalność i usługowość została powołana do Rady Nadzorczej. To szczyt kolesiostwa i nepotyzmu. Orlen w trzecim kwartale 2022 roku osiągnął zysk operacyjny 11 mld 700 mln zł. Ten zysk nie będzie przeznaczony na obniżkę cen paliw, tylko na ludzi z PiS-u. Jest to skandal.

Kontakt