Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Jak wyglądają ferie w Łodzi?

Zajęcia dla dzieci w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Spotykamy się dziś w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Chcieliśmy zobaczyć, jak dzieci i młodzież bawią się podczas półkolonii w naszym mieście. Szeroka oferta możliwości spędzenia ferii w Łodzi jest chyba najatrakcyjniejsza w całym kraju. Nastąpiła synergia pomiędzy edukacją, kulturą, sportem. Dzieci ze szkół przychodzą do Centralnego Muzeum Włókiennictwa, na ślizgawki, basen i w wiele innych miejsc. W mieście można bardzo aktywnie i ciekawie spędzić ferie.

 

Aneta Dalbiak, dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa: - Cieszę się, że sektory edukacja i kultura tak świetnie ze sobą współdziałają. Szczególnie widoczne jest to w okresie ferii. Muzeum przyjmuje bardzo dużą liczbę dzieci z różnych grup wiekowych i szkół. Opowiadamy uczniom o historii, przemyśle, sztuce Łodzi. Prowadzimy 27 typów warsztatów. Zapraszamy także indywidualnych odbiorców.

 

Jarosław Pawlicki, dyrektor Wydziału Edukacji: - Masę możliwości oferują prowadzący półkolonie w Łodzi. Ciężko kogokolwiek zastać w szkole. Grafiki są bardzo napięte, każdego dnia się coś dzieje i nie ma nudy. Półkolonie organizują dyrektorzy i nauczyciele szkół, ale dzieci spędzają czas poza ich murami. Uczniowie poznają lokalną kulturę, na tym polega też budowanie lokalnego patriotyzmu.

Kontakt