Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Dwa medale łódzkich curlerów

Czternaście drużyn – sześć żeńskich i osiem męskich – wzięło udział w dofinansowanym przez łódzki magistrat Turnieju o Puchar Polskiej Federacji Klubów Curlingowych. Zwycięzcy tych zawodów będą reprezentowali Polskę w Dumfries (Szkocja), gdzie od 29 kwietnia do 6 maja będą rozgrywane curlingowe mistrzostwa Europy grupy C.

POS Włodarczyk

W hali Curling Łódź nasze miasto reprezentowało pięć ekip – cztery z Polskiej Organizacji Sportowej i jedna z Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych. Najlepiej poszło męskiej drużynie POS Włodarczyk (Maksym Grzelka, Patryk Paradowski, Aleksander Grzelka, Paweł Włodarczyk, Andrzej Augustyniak), która zakończyła turniej ze srebrnymi medalami. W finale łodzianie przegrali 2:4 ze stołecznym zespołem MCC Stych - triumfatorem niedawno zakończonych rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu.

- Jesteśmy zadowoleni z naszej formy przez zdecydowaną większość turnieju. Były okresy, w których graliśmy najlepszy curling w tym sezonie i pewnie punktowaliśmy. Niestety, nie udało nam się utrzymać wysokiej dyspozycji na finał. Zajęcie drugiego miejsca w Polsce brzmi dobrze, ale jesteśmy zawiedzeni, że w tym roku nie wykorzystaliśmy szansy na więcej – podsumował Grzelka.

Zawiedzione były również panie z POS Rybicka (Magdalena Włodarczyk, Katarzyna Grzelka, Karolina Startek, Zuzanna Rybicka, Adela Walczak). Polską Ligę Curlingu zakończyły na pierwszym miejscu, ale w walce o wyjazd na Euro musiały się zadowolić trzecią lokatą. W walce o finał musiały uznać wyższość drużyny MCC Lipińska, którą wcześniej pokonały w zasadniczej fazie rozgrywek. 

- Jesteśmy bardzo zawiedzione tym wynikiem. Po wielu sukcesach w ostatnich sezonach liczyłyśmy na więcej. Niestety, zagrałyśmy dużo poniżej naszych możliwości i nie pokazałyśmy tego, co potrafimy – powiedziała Rybicka.

W finale zawodniczki ze stolicy ograły KKC Wróbel. Tak więc wśród kobiet i mężczyzn nasz kraj na mistrzostwach Europy będą reprezentowali zawodnicy warszawskiego Media Curling Club.

Końcowa klasyfikacja Turnieju o Puchar PFKC

Rozgrywki pań

1. MCC Lipińska
2. KKC Wróbel
3. POS Rybicka
4. POS Szeliga-Frynia
5. KSW Herman
6. MCC Schroeder

Rozgrywki panów

1. MCC Stych
2. POS Włodarczyk
3. AZS Kowalczyk
4. AZS Hertman
5. WARS Gumiński
6. KSW Herman
7. POS Telak
8. ŁKSG Kinov

Kontakt