Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Urodziny Telefonu Życzliwości dla Seniorów

Od 2015 r. Wolontariusze Telefonu Życzliwości dają innym to co najcenniejsze - swój czas i uwagę. Każda osoba kontaktująca się z Telefonem może liczyć na ciepłe słowo, zainteresowanie, cierpliwe wysłuchanie i tytułową życzliwość.

Telefon Życzliwości świętował swoje urodziny w dniu 21 marca br.  Był torty, upominki i specjalni goście - Pani Hanna Zdanowska, Pan Adam Wieczorek oraz Pan Paweł Bliźniuk. A przede wszystkim moc życzeń i radości!

Łódzki Telefon Życzliwości dla seniorów powstał w 2015 r. jako wspólna inicjatywa Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Fundacji „SUBVENIO” oraz grupy wolontariuszy 60 +. Telefon Życzliwości zakłada zasadę samopomocy i wykorzystanie potencjału samych seniorów – wolontariuszy. Odpowiada na potrzeby samotnych, wykluczonych, potrzebujących rozmowy osób starszych. Osoby dzwoniące do Telefonu Życzliwości mogą liczyć na rozmowę z wolontariuszami, którzy wspierają dobrym słowem, podtrzymują na duchu, udzielają wsparcia emocjonalnego czy pomagają w uzyskaniu potrzebnych informacji.

Seniorzy wolontariusze dyżurują przy telefonie, który stał się źródłem wiedzy, receptą na samotność i szansą na rozmowę. Jeżeli czujecie się Państwo samotni, potrzebujecie porozmawiać z przyjazną osobą, która wesprze Was dobrym słowem i podtrzyma na duchu w tych trudnych czasach, zachęcamy do kontaktu z Telefonem Życzliwości.

Więcej informacji o projekcie: https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/telefon-zyczliwosci/

 

Kontakt