Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Spotkanie z łyżwiarkami

Wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska spotkała się dzisiaj z młodymi łyżwiarkami UKS Walley Synchron Dance, które w swoim pierwszym międzynarodowym występie stanęły na podium.

Zrobiły to podczas zawodów łyżwiarstwa synchronicznego UTE Synchro CUP w Budapeszcie. Jako Team Ice Dancing Flames w kategorii wiekowej Basic Novice podopieczne trener Małgorzaty Grajcar-Cieślak zajęły trzecią lokatę. Przed łódzką ekipą uplasowały się dwie drużyny z Węgier (Team UTE Synchro Novice i Team Passion), a dalsze miejsca zajęły zespoły z: Węgier, Holandii i Austrii.

Przed wyjazdem do Budapesztu młode łyżwiarki z UKS Walley Synchron Dance w kategorii junior młodszy na pierwszej pozycji ukończyły rywalizację w międzynarodowych zawodach 7. Hevelius CUP Gdańsk 2023. Teraz przygotowują się do występu pokazowego, który ma się odbyć 25 marca na lodowisku MOSiR Retkinia. Prezydent Skrzydlewska otrzymała już zaproszenie na te zawody.

Łyżwiarstwo synchroniczne jest nieolimpijską dyscypliną sportową, w której występują formacje liczące od 8 do 20 zawodników. Zawody są rozgrywane w kategoriach Novice (ukończone 10 lat, lecz nie więcej niż 15 lat), Junior (13 – 19 lat) i senior (powyżej 15 lat). Największą popularnością cieszy się w: Finlandii, Kanadzie, Rosji, Szwecji i USA. W Polsce krajowe mistrzostwa w łyżwiarstwie synchronicznych są organizowane od 2008 roku.

 

 

Kontakt