Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

600 medali na 600. Urodziny Łodzi. Nabór wniosków przedłużony do 10 kwietnia!

Z okazji 600. Urodzin Łodzi miasto chce wręczyć 600 medali osobom, które pracują na rzecz Łodzi. Zainteresowanie wyróżnieniem jest tak duże, że zdecydowano się przedłużyć nabór wniosków do 10 kwietnia.

- Zainteresowanie nagrodą dla tych, którzy swoją pracą i działalnością promują Łódź jest tak duże, że postanowiliśmy wydłużyć nabór wniosków. Do tej pory planowaliśmy zbierać je do 2 kwietnia. Termin naboru przesuwamy jednak o tydzień, do 10 kwietnia - mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, odpowiedzialny za organizację jubileuszu 600-lecia miasta.  

Ta zmiana jest już widoczna na stronie Muzeum Miasta Łodzi, która zbiera wnioski od osób zgłaszających łodzian do nagrody. 

- Trzy tygodnie trwającego naboru to setki wejść na stronę. Mamy już prawie 500 zweryfikowanych wniosków, ale chcielibyśmy, by tych kandydatów było jak najwięcej. Nie tylko "szefów" ważnych instytucji, ale też naszych sąsiadów z osiedla, którzy od lat oddają krew albo ukochanych nauczycieli, którzy są bohaterami dla rzeszy uczniów kolejnych roczników.  – dodaje Magda Komarzeniec, dyrektorka Muzeum Miasta Łodzi. 

Jak zgłosić kandydata do medalu?

Wnioski można składać poprzez stronę internetową Muzeum Miasta Łodzi. Złożenie wniosku wymaga m.in. zgody samego kandydata do medalu. Musi to być osoba pełnoletnia. Później kandydatury zostaną zweryfikowane przez specjalną kapitułę. Wręczenie pierwszych medali może mieć miejsce już na przełomie maja i czerwca. Ale na pewno nie odbędzie się w jednej turze. Odznaczenia będą wręczane przy okazji kilku miejskich wydarzeń. 

Dziś najwięcej wniosków dotyczy kilku obszarów: ludzi ze sportu, kultury, zdrowia, świata nauki, społeczników, przewodników miejskich. 

Kontakt