Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Rewanż u lidera

W sobotę 3 czerwca zawodnicy H.Skrzydlewska Orzeł rozpoczną rundę rewanżową w 1. Lidze Żużlowej. Pierwszą część rozgrywek łodzianie zakończyli z dorobkiem trzech zwycięstw i czterech porażek.

Po sześć punktów mają również: Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Trans MF Landshut Devils i ebebe PSŻ Poznań. Te ekipy zajmują miejsca nad podopiecznymi Marka Cieślaka, którzy z kolei wyprzedzają Zdunka Wybrzeże Gdańsk i ROW Rybnik (po 4 pkt.). Zespół z Trójmiasta ma jednak jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz, a drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy zaliczyły do tej pory po pięć spotkań.

W sześciu o punkty walczyła Enea Falubaz Zielona Góra. Lider pierwszoligowych rozgrywek zanotował komplet zwycięstw i ma już na koncie dwanaście oczek. Dwa z nich zdobył w minionej kolejce, podczas której wygrał w Łodzi 55:35. Rewanż odbędzie się już w nadchodzącą sobotę. Wyjazdowy mecz z liderem żużlowcy H.Skrzydlewska Orzeł rozpoczną w sobotę o godzinie 16:30.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – Enea Falubaz Zielona Góra 35:55. Punkty dla H.Skrzydlewska Orzeł: Jakub Jamróg 8, Tomasz Gapiński 7, Rune Holta 6, Niels Kristian Iversen 5, Mateusz Dul 4, Aleksander Grygolec 3, Mateusz Tonder 2, Tom Brennan 0.

Kontakt