Артыкул

Projektanci z łódzkiej ASP pokazali swoje kolekcje na tle Fabryki Aktywności Miejskiej

Rewitalizacja Łodzi to prawie 120 inwestycji wartych miliard złotych. To odnowione kamienice i fabryki, wyremontowane ulice, zmodernizowane parki i nowe skwery. To także świetny plener na sesję zdjęciową, co właśnie udowodniło 11 młodych artystów.

fot. mat. ZIM/WK
Ubiory projektantów łódzkiej ASP
22 фотоs
fot. mat. ZIM/WK
fot. mat. ZIM/WK
fot. mat. ZIM/WK
fot. mat. ZIM/WK
fot. mat. ZIM/WK
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (22)

Łódź to miasto silnie związane z przemysłem włókienniczym, modą, nietuzinkowymi wydarzeniami modowymi i młodymi projektantami. To również miasto niezwykłej architektury, a moda czerpie inspiracje z otaczającego ją świata. 

Wyremontowane fabryka przy Tuwima 10 oraz wille przy ul. Moniuszki 3 i 5 stały się plenerem fotograficznym. Jedenaścioro młodych artystów wykorzystało je w wyjątkowej sesji, jako tło. 

Co tu powstanie?

Niebawem na mapie Łodzi pojawią się nowe miejsca spotkań i dialogu z mieszkańcami. Przy ul. Tuwima 10 zacznie działalność Fabryka Aktywności Miejskiej, a w willach przy ul. Moniuszki – Mediateka,  najnowocześniejsza multimedialna biblioteka w Łodzi. 

Nowe miejsca to propozycja dla łodzian, jak i turystów. Będą to miejsca nowoczesne, otwarte na dialog, również z młodymi twórcami. 

Sesja fotograficzna ASP

W zrewitalizowanych przestrzeniach zostały zaprezentowane projekty młodych artystów z Instytutu Ubioru ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

Projektanci: Alicja Bogusz, Emanuela Górka, Natalia Graczewska, Oliwia Matlak, Maja Pilarek, Weronika Strojny, Anastasiya Zaretskaya, Gabriel Data, Robert Geserick, Alex Hayel i Mateusz Jagodziński.

Sesje przygotował Zarząd Inwestycji Miejskich we współpracy z Wydziałem Kultury UMŁ oraz Fabryką Aktywności Miejskich.


Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Moniuszki 3, 5 i Tuwima 10 (Program Nowe Centrum Łodzi)" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0002/16 zawartej w dniu 30 maja 2017 roku. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Kontakt