Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Psie parki w Łodzi. Gdzie są? Jakie urządzenia i atrakcje na nich znajdziesz? [MAPA]

W Łodzi jest coraz więcej miejsc przeznaczonych dla czworonogów. Jak grzyby po deszczu wyrastają także psie parki, w których zwierzęta i ich opiekunowie mogą wspólnie aktywnie spędzić czas. Gdzie ich szukać?

Psie parki w Łodzi -  mat. ŁÓDŹ.PL

Psie parki, które powstają na terenie Łodzi wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia treningowe: drążki do przeskoków, kładki, równoważnie, słupki do slalomu i tunele. Wszystko to świetnie nadaje się do uczenia czworonogów sprawności, zwinności, ale też poprawy komunikacji między człowiekiem a zwierzęciem.

– Mój pies chętnie korzysta ze slalomu, ale żeby pokonać pozostałe przeszkody potrzebuje jeszcze dodatkowego treningu – opowiada Kamila, właścicielka prawie 2-letniego amstaffa Toga.

Urządzenia instalowane w psich parkach służą do treningów typu agility. Pies pokonuje przeszkody bez smyczy, a właściciel kieruje pupilem posługując się tylko komendami i gestami.

– To bardzo trudne, ale sprawia naprawdę dużo frajdy. Zarówno psom, jak i nam, właścicielom!  – śmieje się Magda, opiekunka 4-letniej Zorki, kundelki w typie owczarka niemieckiego.

Psie parki są ogrodzone, a w wejściach umieszczono specjalne śluzy uniemożliwiające psom ucieczkę. W każdym takim parku znajdują się też ławki i kosze na psie odchody.

Psie parki powstały już na Retkini, Teofilowie, Widzewie, Radogoszczu i Olechowie-Janowie. Najnowszy znajduje się przy ul. Dzwonowej na Rudzie. Jeszcze w tym roku powstanie także park dla psów w Parku Podolskim na Zarzewie. 

Psie parki w Łodzi

  1. Zieleniec przy Maratońskiej
  2. Przy ul. Świtezianki na Radogoszczu
  3. Zieleniec przy Żubardzkiej/Inowrocławskiej
  4. Psi park na Widzewie (nieopodal skate parku przy ul. Przybyszewskiego i ul. Augustów)
  5. Ul. Opolczyka na Olechowie-Janowie
  6. Psi park na Rudzie przy ul. Dzwonowej 

Powstanie w tym roku:

  1.     W Parku Podolskim na Zarzewie

Zobacz także

Kontakt