4 mln zł na łódzkie Domy Pomocy Społecznej

Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dodatkowym środkom z budżetu miasta, do 4 mln zł wzrośnie kwota przeznaczona na remonty i inwestycje w Domach Pomocy Społecznej w Łodzi.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację pomieszczeń kąpielowych -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację pomieszczeń kąpielowych , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej poinformował, że kwota przeznaczona na remonty i inwestycje w łódzkich Domach Pomocy Społecznej wzrośnie o dodatkowe 550 tys. zł. Na kwotę tę składa się dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ok. 215 tys. zł) oraz wkład miasta (335 tys. zł). - Deklarowaliśmy, że przeznaczymy w tym roku prawie 3,5 mln zł na inwestycje i remonty w DPS-ach. Okazuje się, że dzięki dofinansowaniu z PFRON oraz dodatkowym środkom z budżetu miasta, kwota ta wzrośnie do 4 mln zł - powiedział Adam Wieczorek.

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację trzech pomieszczeń kąpielowych w DPS przy ul. Złotniczej 10 (ok. 250 tys. zł), nowoczesną windę i remont klatki schodowej na DPS przy ul. Przyrodniczej 24/26 (200 tys. zł), modernizację pomieszczeń rehabilitacji w DPS przy ul. Rojnej 15 (75 tys. zł) oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych w DPS przy ul. Krzemienieckiej 7/9 (ok. 22 tys. zł).

Ponadto w 2018 r. wykonana zostanie termomodernizacja budynku DPS przy ul. Przyrodniczej 24/26 (1,5 mln zł), remont 20 łazienek w DPS przy ul. Przybyszewskiego 255/267 (ok. 400 tys. zł) oraz nowe alejki w ogrodzie DPS przy ul. Krzemienieckiej 7/9.

Jak podkreślił Szymon Kostrzewski, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, prace prowadzone w DPS-ach służą zarówno poprawie bazy technicznej obiektów, np. wymianie instalacji, termomodernizacji, jak również poprawie warunków bytowania pensjonariuszy. Przykładem takich prac jest wymiana mebli, odmalowywanie pomieszczeń i przestrzeni wspólnych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia, które na co dzień służy mieszkańcom. Np. w Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczym DPS przy ul. Przybyszewskiego 255/267, dostosowując do potrzeb osób niepełnosprawnych wyremontowano 80 ze 140 łazienek, a przetarg na remont kolejnych 20 właśnie trwa.

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi poinformował, że oprócz środków przeznaczonych na szeroko rozumianą poprawę jakości życia mieszkańców, jest też pula przeznaczona pieniędzy na podnoszenie jakości pracy pracowników DPS. - Inwestycje, które teraz realizujemy służą temu, aby pracownikom lepiej i łatwiej się pracowało, bo wiemy jak ciężką i trudną pracę wykonują - dodał Adam Wieczorek.

Polecane aktualności

64 tysiące tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyjątkowa kolekcja kwiatów w prawie 50 odmianach zaczyna kwitnąć i tworzyć kolorową wystawę -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wybierz się do Ogrodu Botanicznego i zobacz dziesiątki tysięcy rozkwitających tulipanów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczne dywany tulipanów w Ogrodzie Botanicznym zakwitły wyjątkowo wcześnie. Łodzianie mogą już... więcej

Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych -  fot. z arch. UMŁ

Uwaga! Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Łodzianka straciła 31 tys. zł, bo uwierzyła oszustom podszywającym się pod urzędników obiecujących... więcej

Część wystawy poświęcona jest kreacjom spod znaku domu mody Dior -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Dior już w Łodzi. Projekty światowego wizjonera mody zobaczysz w CMW

Marlena Kamińska / BPKSiT

Kreacje, biżuteria, buty, kapelusze marek: Dior, Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Givenchy dotarły... więcej

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Kontakt