5 imprez sportowych, 5 pikników, 5 wydarzeń literackich na V edycję Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi

Rozpoczynającemu się 16 września głosowaniu na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim 2018 towarzyszyć będzie szereg imprez promujących. Na V edycję BO Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował 5 imprez sportowych, łódzkie szkoły 5 pikników, a biblioteki miejskie 5 wydarzeń literackich.

Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO -  fot. z arch. UMŁ
Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO , fot. z arch. UMŁ

Jeden z pikników szkolnych odbędzie się 23 września br. w Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Żwirki 11/13 i połączony będzie z przekazaniem do użytku nowego boiska sportowego, które powstało dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej oraz funduszom z budżetu obywatelskiego. - Tego dnia będzie się u nas działo bardzo dużo. Rodzice oraz pracownicy szkoły rozegrają mecz otwarcia na nowym boisku, impreza połączona będzie z dniem Pieczonego Ziemniaka, więc będzie także poczęstunek. Przedstawiciele Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy w ramach akcji "Ratujemy i uczymy się ratować", a referat profilaktyki społecznej Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadzi quiz dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabraknie także artystycznych występów uczniów, konkurencji sportowych, zabawy i gier podwórkowych dla dzieci - zachęca dyrektor SP nr 46 Barbara Cygan.

Podobne imprezy odbędą się także w Szkole Podstawowej nr 51, Szkole Podstawowej nr 202, Szkole Podstawowej nr 116 oraz Szkole Podstawowej nr 65.  

Nowością wśród imprez sportowych będzie bieg na orientację "Zorientuj się w budżecie obywatelskim". Będzie miał charakter otwarty dla drużyn dwuosobowych, które wyposażone w mapy będą musiały odnaleźć 10 miejsc związanych z budżetem obywatelskim, gdzie czekać będą pracownicy Urzędu Miasta Łodzi. Uczestnicy będą musieli zrobić sobie z nimi zdjęcie, by udokumentować wykonanie zadania i zaliczenie wszystkich punktów trasy. Wkrótce pojawią się informacje o naborze i zapisach. Bieg odbędzie się 23 września br.

Na literackich spotkaniach w bibliotekach poznać będzie można wyjątkowych gości. Łodzianie będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Witkowskim i Januszem Leonem Wiśniewskim. 16 września na ul. Piotrkowskiej odbędzie się także Piknik z Budżetem Obywatelskim, czyli druga edycja festiwalu, na którym pomysłodawcy prezentować będą swoje projekty i zachęcać do głosowania. Stoiskom towarzyszyć będą występy muzyczne, pokazy i zabawy dla dzieci. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z tym, co ciekawego łodzianie proponują w ramach budżetu obywatelskiego i przy okazji miło spędzić czas z rodziną - zachęcał dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Grzegorz Justyński.    

Więcej na stronie Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi.

Polecane aktualności

Odbierają Łodziankę

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Zakończyły się prace przy budowie nowego ośrodka treningowego na Łodziance przy ul. Małachowskiego.... więcej

Lapidarium detalu i otwarty dla wszystkich pasaż – wykonawca wkracza na plac budowy

Marlena Kamińska / BPKSiT

W dawnym komisariacie policji przy al. Kościuszki 19 rozpoczęły się już prace przy budowie... więcej

Spotkaj się z Józefem Piłsudskim. Przyjdź w sobotę, 23 września na piknik

Tomasz Walczak / BPKSiT

Wielki przemarsz Legionów Polskich, inscenizacje łódzkich losów Józefa Piłsudskiego, druk... więcej

Jedna z atrakcji Festiwalu Światła 2016 -  fot. z arch. UMŁ

Light.Move.Festival - poznaj TOP 10 atrakcji

Anna Janocha / BPKSiT

12-metrowe rzeźby świetlne przypominające polne osty, dzikie zwierzęta orgiami, malowany światłem... więcej

 -  fot. archiwum UMŁ

Ultimatum dla Fundacji Dziewczynka z Zapałkami

Marlena Kamińska / BPKSiT

Od kilku tygodni trwa emocjonalny spektakl prowadzony umiejętnie przez Fundację Dziewczynka z... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022