Urząd Miasta Łodzi

5 imprez sportowych, 5 pikników, 5 wydarzeń literackich na V edycję Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi

Rozpoczynającemu się 16 września głosowaniu na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim 2018 towarzyszyć będzie szereg imprez promujących. Na V edycję BO Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował 5 imprez sportowych, łódzkie szkoły 5 pikników, a biblioteki miejskie 5 wydarzeń literackich.

Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO -  fot. z arch. UMŁ
Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO , fot. z arch. UMŁ

Jeden z pikników szkolnych odbędzie się 23 września br. w Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Żwirki 11/13 i połączony będzie z przekazaniem do użytku nowego boiska sportowego, które powstało dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej oraz funduszom z budżetu obywatelskiego. - Tego dnia będzie się u nas działo bardzo dużo. Rodzice oraz pracownicy szkoły rozegrają mecz otwarcia na nowym boisku, impreza połączona będzie z dniem Pieczonego Ziemniaka, więc będzie także poczęstunek. Przedstawiciele Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy w ramach akcji "Ratujemy i uczymy się ratować", a referat profilaktyki społecznej Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadzi quiz dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabraknie także artystycznych występów uczniów, konkurencji sportowych, zabawy i gier podwórkowych dla dzieci - zachęca dyrektor SP nr 46 Barbara Cygan.

Podobne imprezy odbędą się także w Szkole Podstawowej nr 51, Szkole Podstawowej nr 202, Szkole Podstawowej nr 116 oraz Szkole Podstawowej nr 65.  

Nowością wśród imprez sportowych będzie bieg na orientację "Zorientuj się w budżecie obywatelskim". Będzie miał charakter otwarty dla drużyn dwuosobowych, które wyposażone w mapy będą musiały odnaleźć 10 miejsc związanych z budżetem obywatelskim, gdzie czekać będą pracownicy Urzędu Miasta Łodzi. Uczestnicy będą musieli zrobić sobie z nimi zdjęcie, by udokumentować wykonanie zadania i zaliczenie wszystkich punktów trasy. Wkrótce pojawią się informacje o naborze i zapisach. Bieg odbędzie się 23 września br.

Na literackich spotkaniach w bibliotekach poznać będzie można wyjątkowych gości. Łodzianie będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Witkowskim i Januszem Leonem Wiśniewskim. 16 września na ul. Piotrkowskiej odbędzie się także Piknik z Budżetem Obywatelskim, czyli druga edycja festiwalu, na którym pomysłodawcy prezentować będą swoje projekty i zachęcać do głosowania. Stoiskom towarzyszyć będą występy muzyczne, pokazy i zabawy dla dzieci. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z tym, co ciekawego łodzianie proponują w ramach budżetu obywatelskiego i przy okazji miło spędzić czas z rodziną - zachęcał dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Grzegorz Justyński.    

Więcej na stronie Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi.

Polecane aktualności

Ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” w hali maszyn EC1 w Łodzi  -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od piątku w Łodzi "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu"

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W hali maszyn EC1 w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy... więcej

Rewitalizacja placu Piastowskiego -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja placu Piastowskiego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Trwa rewitalizacja placu Piastowskiego. Już niedługo pojawią się na nim nowe alejki, ławki, atrakcje... więcej

Konferencja prasowa dot. opłat komunalnych -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Rok 2018 bez podwyżek opłat komunalnych w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że kolejny rok z rzędu nie będzie podwyżek opłat... więcej

Laureaci  -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Poznaj laureatów Stypendiów Miasta Łodzi oraz programu "Młodzi w Łodzi"

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W Teatrze Nowym odbyła się gala wręczenia Stypendiów Miasta Łodzi oraz nagród pracodawców w... więcej

W 2017 r.  najczęściej był wypożyczany rower o numerze 89669. Łodzianie skorzystali z niego aż 1742 razy -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżamy się do końca bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego, który umocnił się na pozycji... więcej

Kalendarz
Kontakt