5 imprez sportowych, 5 pikników, 5 wydarzeń literackich na V edycję Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi

Rozpoczynającemu się 16 września głosowaniu na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim 2018 towarzyszyć będzie szereg imprez promujących. Na V edycję BO Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował 5 imprez sportowych, łódzkie szkoły 5 pikników, a biblioteki miejskie 5 wydarzeń literackich.

Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO - fot. z arch. UMŁ
Zachęcamy do udziału w imprezach promujących BO , fot. z arch. UMŁ

Jeden z pikników szkolnych odbędzie się 23 września br. w Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Żwirki 11/13 i połączony będzie z przekazaniem do użytku nowego boiska sportowego, które powstało dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej oraz funduszom z budżetu obywatelskiego. - Tego dnia będzie się u nas działo bardzo dużo. Rodzice oraz pracownicy szkoły rozegrają mecz otwarcia na nowym boisku, impreza połączona będzie z dniem Pieczonego Ziemniaka, więc będzie także poczęstunek. Przedstawiciele Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy w ramach akcji "Ratujemy i uczymy się ratować", a referat profilaktyki społecznej Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadzi quiz dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabraknie także artystycznych występów uczniów, konkurencji sportowych, zabawy i gier podwórkowych dla dzieci - zachęca dyrektor SP nr 46 Barbara Cygan.

Podobne imprezy odbędą się także w Szkole Podstawowej nr 51, Szkole Podstawowej nr 202, Szkole Podstawowej nr 116 oraz Szkole Podstawowej nr 65.  

Nowością wśród imprez sportowych będzie bieg na orientację "Zorientuj się w budżecie obywatelskim". Będzie miał charakter otwarty dla drużyn dwuosobowych, które wyposażone w mapy będą musiały odnaleźć 10 miejsc związanych z budżetem obywatelskim, gdzie czekać będą pracownicy Urzędu Miasta Łodzi. Uczestnicy będą musieli zrobić sobie z nimi zdjęcie, by udokumentować wykonanie zadania i zaliczenie wszystkich punktów trasy. Wkrótce pojawią się informacje o naborze i zapisach. Bieg odbędzie się 23 września br.

Na literackich spotkaniach w bibliotekach poznać będzie można wyjątkowych gości. Łodzianie będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Witkowskim i Januszem Leonem Wiśniewskim. 16 września na ul. Piotrkowskiej odbędzie się także Piknik z Budżetem Obywatelskim, czyli druga edycja festiwalu, na którym pomysłodawcy prezentować będą swoje projekty i zachęcać do głosowania. Stoiskom towarzyszyć będą występy muzyczne, pokazy i zabawy dla dzieci. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z tym, co ciekawego łodzianie proponują w ramach budżetu obywatelskiego i przy okazji miło spędzić czas z rodziną - zachęcał dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Grzegorz Justyński.    

Więcej na stronie Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi.

Polecane aktualności

Czekają nas koncerty najpopularniejszych artystów nie tylko z Polski - fot. z arch. UMŁ

Poznaj pierwsze muzyczne gwiazdy Urodzin Łodzi 2018

Konrad Ciężki / BRPiNM

595. Urodziny Łodzi będą prawdziwym świętem muzyki. 28 i 29 lipca 2018 r. na scenie na Placu... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska oraz wiceprezydent Tomasz Trela wręczyli najzdolniejszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

"Po tym trudnym roku pracy przychodzi czas odpoczynku". Miejskie zakończenie roku szkolnego

Karolina Szamburska / BPKSiT

W szkołach zadzwoniły dziś ostatnie dzwonki zwiastując rozpoczynające się wakacje. Prezydent Łodzi... więcej

Tramwajowa Linia Turystyczna to jedna z atrakcji letniego zwiedzania Łodzi - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Piesze Metro, Tramwajowa Linia Turystyczna i Kino w tramwaju. Oto atrakcje uprzyjemniające zwiedzanie Łodzi

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Przy planowaniu wycieczek po Łodzi zachęcamy do korzystania z przelicznika, który ułatwi określenie... więcej

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje" odbywa się w Łodzi od 2011 roku - fot. z arch. UMŁ

Tańce, śpiewy i muzyka narodów. Rozpoczynają się Folkowe Inspiracje

Anna Janocha / BPKSiT

Tradycyjne pieśni w nowoczesnych aranżacjach, współczesne tańce inspirowane kulturą ludową,... więcej

Służby mundurowe i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk radzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Oto kilka porad

Tomasz Walczak / BPKSiT

Patrole konne, piesze i rowerowe, półkolonie i programy profilaktyczne to sprawy, związane z... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.