Bilet za 300 groszy do teatru? Tylko z okazji Dnia Teatru Publicznego!

12 maja przypada Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji łódzkie teatry zapraszają widzów na specjalne pokazy za 300 groszy.

W Teatrze Powszechnym w Łodzi będzie można zobaczyć "Szalone nożyczki" -  mat. prasowe
W Teatrze Powszechnym w Łodzi będzie można zobaczyć "Szalone nożyczki" , mat. prasowe

IV Dzień Teatru Publicznego obchodzić będziemy pod znakiem ekonomii. Cena tegorocznego biletu 300 gr (3 zł) nawiązuje bowiem do wyników specjalnego badania, które w 2017 roku - jako pilotaż - przeprowadził dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego profesor Szkoły Głównej Handlowej Rafał Kasprzak.

O co chodziło w badaniu? Otóż za pomocą podliczenia efektów bezpośrednich oddziaływania ekonomicznego stale działającej instytucji artystycznej, udowodnione zostało niezbicie, że teatr publiczny się opłaca. Jedna złotówka dotacji generuje przychód w wysokości średnio 3,36 zł dla regionu, w którym teatr stale działa. To bardzo ważna wiadomość dla organizatorów i wszelkich gremiów podejmujących decyzje o finansowaniu teatrów publicznych.

Choć Dzień Teatru Publicznego wypada w sobotę, 12 maja, już w piątek 11 maja o godz. 18.00, na specjalny pokaz zaprasza Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, w którym wystąpi Olga Borys. - To spektakl multimedialny pt. "Bierki" według powieści Marcina Szczygielskiego. Bardzo gorąco na niego zapraszam i trzymam kciuki za jutrzejszy dzień oraz powodzenie wszystkich łódzkich teatrów - mówi aktorka.

Łódzką akcję bilety za 300 groszy rozpocznie i zakończy Teatr Pinokio, który swoją kasę otworzy już o godz. 10, 12 maja, a spektakl "Ronja, córka zbójnika" zagra 19 maja. - To spektakl dla dzieci w wieku 7+, lubiany przez naszych młodszych widzów, wielokrotnie nagradzany przez publiczność dziecięcą na festiwalach. Mamy 155 miejsc na widowni, a jako że jest to spektakl rodzinny, każda osoba będzie mogła kupić aż 5 biletów - podkreślała Marta Olejniczak z Teatru Pinokio.

W Teatrze Powszechnym kasa z biletami za 300 groszy na kultowe "Szalone nożyczki" zostanie otwarta o godz. 13. Spektakl wystawiony zostanie o godz. 19.00. - Zapraszamy na rozpoczęcie przygody z teatrem od kultowego spektaklu, który da zabawę, uśmiech, chwilę refleksji i świetnie spędzony czas - zachęcał Andrzej Jakubas, aktor Teatru Powszechnego.

Teatr Nowy w ramach akcji wystawi 13 maja, o godz. 16 sztukę "Mayday". To spektakl, na który można zabrać dzieci, by podczas przedstawienia spędziły czas w specjalnie przygotowanej teatralnej wybawialni. - Mamy tylko prośbę, 300 groszy to to samo co 3 zł, prosimy zatem państwa o nieprzynoszenie worków z monetami o nominale 1 gr - informowała Aleksandra Dudek z Teatru Nowego.

"Arlekin" zaprasza do kasy 12 maja, o godz. 17. Spektakl rozpocznie się o godz. 19 i będzie to tym razem spektakl dla dorosłych "DekAmore".

Jak podkreślają organizatorzy, akcja poszerza ofertę oraz przywiązuje widownię do teatru. Daje możliwość wybrania się na przedstawienie całą rodziną za przystepną cenę.

Lista teatrów biorących udział w tegorocznej edycji Dnia Teatru Publicznego: http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2018

Polecane aktualności

Masz ciekawy pomysł na lokalna inicjatywę? Wygraj mikrogrant od 500 do 5000 zł -  fot. CC0 license

Masz ciekawy pomysł na lokalną inicjatywę? Zdobądź mikrogrant od 500 do 5000 zł

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Nowy miejski program Mikrogranty Łódź 2018 adresowany jest do wszystkich łodzian z inicjatywą, do... więcej

Wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, specjalne pokazy. Blisko 100 propozycji na Noc Muzeów -  fot. z arch. UMŁ

Wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, specjalne pokazy. Blisko 100 propozycji na Noc Muzeów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Po raz 13. łódzkie instytucje kultury zapraszają na Noc Muzeów. Do obejrzenia jest ponad 7 tys.... więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję biurową Imagine firmy Avestus Real Estate -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Rydza-Śmigłego powstaje kolejny biurowiec wysokiej klasy

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Rydza-Śmigłego powstaje nowoczesny kompleks biurowy... więcej

Nowe miejsca w żłobku. Trwa remont w budynku, w którym od września przyjmiemy nowe maluchy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Nowe miejsca dla dzieci w żłobku na Widzewie

Marlena Kamińska / BPKSiT

Trwa remont nowych sal w żłobku przy ul. Elsnera 12 na Widzewie. Od września będą się w nich bawić... więcej

W lipcu ul. Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji -  fot. z arch. UMŁ

W lipcu ul. Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji

Karolina Szamburska / BPKSiT

Ulica Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji w tym roku. Prace na odcinku... więcej

Kontakt