Biznes wspiera Łódź w walce o Expo 2022. "To nasza szansa, by pokazać nowe oblicze Łodzi i Polski"

Wielkimi krokami zbliżamy się do decydującego głosowania członków Międzynarodowego Biura Wystaw, które rozstrzygnie, gdzie odbędzie się Expo 2022. O tytuł gospodarza, Łódź walczy ze stolicą Argentyny Buenos Aires oraz Minneapolis, największym miastem stanu Minnesota z USA. Oficjalna decyzja zapadnie w listopadzie, tymczasem kandydaturę Łodzi wspierają kolejne sektory gospodarcze.

Podpisanie listu intencyjnego ws. współpracy promocyjnej Expo 2022 -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Podpisanie listu intencyjnego ws. współpracy promocyjnej Expo 2022 , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

27 lipca 2017 r. przedstawiciele firmy Atlas, IBM oraz Ursus - Henryk Siodomok, Marcin Kałuża i Marek Włodarczyk podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w ramach międzynarodowej promocji kandydatury Łodzi na gospodarza International Expo 2022/2023. Władze państwowe reprezentował minister Jerzy Kwieciński, Pełnomocnik Rządu RP ds. EXPO, podpis złożyła także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Wszyscy sygnatariusze zgodnie uznali, że organizacja Expo 2022 w Łodzi to ogromna szansa na rozwój polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. - To nie tylko przedsięwzięcie o wymiarze promocyjnym, ale także o silnym wymiarze gospodarczym, dlatego bardzo nam zależy na dobrej współpracy z środowiskiem biznesu. Stałą kooperację nawiązaliśmy już z Pracodawcami RP oraz Krajową Izbą Gospodarczą. Cieszymy się, więc na deklarację kolejnych podmiotów gospodarczych, które są zainteresowane wystawą oraz Łodzią. Przed nami gorący okres i ciężka praca przed ogłoszeniem ostatecznych wyników. Współpraca z sektorem gospodarczym jest dla nas kluczowa, bo ona uwiarygadnia nasze starania i wzmacnia naszą kandydaturę - mówił minister Kwieciński. 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dodała: - Wystawa Expo to nie tylko promocja, to także olbrzymi impuls gospodarczy. Naszą misją jest to, by w ślad za tymi wystawami następował rozwój miasta, regionu i państwa. To nasza szansa, by pokazać nowe oblicze Łodzi i Polski.

W ramach złożonej deklaracji firmy Atlas, Ursus oraz IBM zobowiązały się wspierać działania Polski i Łodzi dążące do zdobycia prawa do organizacji tzw. małego Expo 2022, m.in. poprzez szerokie kontakty międzynarodowe oraz działania promocyjne.  

Swoje poparcie dla Łodzi wyraziły już miasta partnerskie, m.in. Lyon, Stuttgart, Orebro, Tampere, Barreiro, Odessa i Wilno oraz przedstawiciele nauki, kultury, organizacji pozarządowych i sami mieszkańcy.

Polecane aktualności

 -  Stefan Brajter

Łódzki Łazik Marsjański podbija świat

Iza Urbańczyk i Monika Susik/ BPKSiT

Już we wrześniu studenci Politechniki Łódzkiej zaprezentują umiejętności swojego Łazika... więcej

Prezydent Łodzi życzyła lokatorom, by nowe mieszkanie okazało się dla nich wygodne i szczęśliwe -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Nowy dom dla mamy z dwójką chorych dzieci

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Szybka reakcja ze strony prezydent Hanny Zdanowskiej sprawiła, że mama z dwójką niepełnosprawnych... więcej

Nowe rondo turbinowe na skrzyżowaniu Konstantynowskiej i Juszczakiewicza -  fot. z arch. ZDiT

Ulica Konstantynowska zamknięta na weekend. Objazdy

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z awarią i podmyciem na placu budowy ŁSI na ul. Konstantynowskiej, ulica zostanie... więcej

Inaczej pojadą tramwaje linii 3, 11B, 45, 46 i T1 -  fot. z arch. UMŁ

W weekend remont torowiska przy targowisku Dolna. Tramwaje pojadą inaczej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od sobotniego poranka do poniedziałku remontowane będzie torowisku u zbiegu Zgierskiej i Dolnej.... więcej

Monitoring miejski -  archiwum UMŁ

Tysiące interwencji zgłoszonych przez operatorów monitoringu Straży Miejskiej

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

System monitoringu miejskiego na łódzkich ulicach działa od marca 2015 roku i cały czas się... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022