Expo 2022 dla Łodzi. "Wykonaliśmy 100 proc. normy"

Pięciodniowa misja ewaluacyjna przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w Polsce i Łodzi związana z EXPO 2022 zakończyła się sukcesem. Delegaci wyjechali zadowoleni.

Hanna Zdanowska i Wojciech Rosicki -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Hanna Zdanowska i Wojciech Rosicki , fot. Stefan Brajter / UMŁ

- Złożyliśmy bardzo dobry wniosek. Czekamy na ocenę merytoryczną, która nastąpi w czerwcu - tłumaczy Hanna Zdanowska i dodaje: - Nastroje delegatów były bardzo sympatyczne wobec naszego miasta.

Prezydent Łodzi podziękowała za zaangażowanie w przedstawienie kandydatury Łodzi jako organizatora Expo 2022: Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, premier Beacie Szydło, ministrom polskiego rządu, marszałkom Sejmu i Senatu, władzom wszystkich szczebli oraz przedstawicielom nauki, samorządów, organizacji pozarządowych i wszystkim, którzy wspierali proces aplikowania. - Wygląda na to, że wykonaliśmy 100 proc. normy. Delegacja wyjechała zadowolona. Pokazaliśmy to, co było najważniejsze w ocenie, czyli jedność rządu i samorządu w przygotowywaniu i promowaniu tego projektu. Wszyscy jednogłośnie mówiliśmy "tak dla Expo" - podkreśla wiceprezydent Wojciech Rosicki.

Władze miasta podkreślają, że dużą przewagą Łodzi w procesie aplikowania jest fakt, że nasza wystawa ma być zlokalizowana w centrum miasta, a powstałe pawilony będą później wykorzystywane np. na biura, mieszkania, punkty usługowe.

Na zakończenie misji uzupełnione zostały informacje, którymi zainteresowani byli członkowie misji. Chodziło m.in. o zaktualizowanie danych dotyczących bazy hotelowej, rozwiązań prawnych dotyczących pozyskiwania terenów pod wystawę czy wizualizacji pawilonów. Delegaci zwrócili uwagę, by wystawa zaczynała się w sobotę, a nie tak jak wcześniej planowano w środku tygodnia.

Kolejne działania będzie podejmował polski rząd. O poparcie dla naszej kandydatury przedstawiciele władz państwowych i lokalnych będą zabiegać m.in. w Boliwii, krajach skandynawskich czy Chorwacji.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Nowe place zabaw są kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze. Tak budżet obywatelskie zmienia Bałuty

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze na śmieci. Mieszkańcy osiedli niezależnie od wieku mają... więcej

Przykładem modernizacji może być ul. Ciołkowskiego, gdzie będzie nowa nawierzchnia, chodniki, nowe miejsca postojowe, a także zieleń -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

12 mln zł na drogi i chodniki w dzielnicy Górna. Sprawdź, co i gdzie się zmieni

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto przeznacza dodatkowe 36 mln zł na remonty chodników i utwardzanie dróg gruntowych w czterech... więcej

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi -  mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Kontakt