Gimnazjaliści po egzaminach. Teraz ósmoklasiści

Uczniowie klas trzecich gimnazjów bez przeszkód napisali piątkowe sprawdziany z języka obcego i w ten sposób zakończyli swoje egzaminy. Od poniedziałku cyk sprawdzianów zaczyna 4 806 ósmoklasistów: w poniedziałek język polski, we wtorek matematyka i w środę język polski. Poniedziałkowe komisje we wszystkich 85 szkołach, w których odbędą się sprawdziany są skompletowane.

fot. Monika Pawlak / UMŁ
Gimnazjaliści po egzaminach. Teraz ósmoklasiści

- Cieszę się, ze gimnazjalistom udało się zakończyć „sesję egzaminacyjną” bez niespodzianek, duża w tym zasługa dyrektorów szkół, którzy ze wsparciem pracowników wydziału edukacji zorganizowali wszystko bez zarzutu – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Obawialiśmy się trochę egzaminów klas ósmych z uwagi na to, że placówek jest znacznie więcej, ale poniedziałkowe komisje są skompletowane, do wtorkowych i środowych jeszcze brakuje kilkunastu osób, ale mamy jeszcze trochę czasu.

Egzamin ósmoklasistów zostanie przeprowadzony w 85 publicznych podstawówkach, po raz pierwszy, a więc jest to swoisty poligon doświadczalny. Miasto co prawda prowadzi 90 szkół, ale w czterech nie ma klas 8, a w jednej są tylko klasy I – III. Do komisji potrzeba ponad 500 nauczycieli, a więc dużo więcej niż w przypadku egzaminów gimnazjalnych.

Piątek to piąty dzień strajku nauczycieli, który jest bezterminowy. W Łodzi w proteście od początku bierze udział 90 szkół podstawowych, 46 ponadgimnazjalnych, 31 na 37 gimnazjów oraz 123 przedszkola. Do piątku 108 przedszkoli, 22 szkoły ponadgimnazjalne oraz 39 szkół podstawowych było zamkniętych, nie wiadomo ile będzie od poniedziałku, ponieważ decyzja o zawieszeniu zajęć czyli zamknięciu placówki jest wydawana na wniosek jej dyrektora.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt