Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela: - Urząd Miasta Łodzi ogromnie się cieszy, że po raz kolejny może uczestniczyć w tej inicjatywie, która jest godna pochwały, a z tego miejsca już chcę podziękować wolontariuszom za wsparcie, jakie oferują osobom najbardziej potrzebującym pomocy.
Jak tłumaczy Agnieszka Duszkiewicz z MOPS, intencją festiwalu jest bezinteresowna chęć działania, polegającego m.in. na remontowaniu domów i mieszkań, które są w złym stanie. - W sumie to dziewięć projektów, rozpoczynając od remontów mieszkań osób w trudniej sytuacji życiowe, a kończąc na pomieszczeniach Domów Pomocy Społecznej i Świetlic Środowiskowych. W całym przedsięwzięciu dla uczestników festiwalu zaplanowano również szereg działań sportowych i kulturalnych - tłumaczy.
Do Łodzi przyjedzie około 200 ochotników w wieku od 16 do 60+, m.in. z USA, Irlandii Północnej, Białorusi i Ukrainy. W ramach "Kontakt Łódź 2017" powstanie 7 stref tematycznych. Nowością w tym roku będzie strefa 4 Cultures (24-26.07), w ramach której przewidziano wycieczki szlakami wielokulturowej Łodzi oraz koncert muzyki żydowskiej. Oprócz tego powstanie:
- Strefa Sport (24-27.07) - Day Camp, czyli treningi koszykówki z trenerami z USA.
- Strefa Family (24-26.07) - warsztaty dla małżeństw i rodzin, które chcą pracować nad relacjami.
- Strefa Senior (24-27.07) - działania warsztatowe i komputerowe, wykłady oraz ćwiczenia dla osób starszych o pomaganiu dobrych relacjach, nowych technologiach oraz zakupach w internecie.
- Strefa Junior (24-28.07) - działania kreatywne dla dzieci.
- Strefa Art (24-27.07) - koncerty różnorodnych zespołów
Festiwal kończy się tradycyjnie finałem w Manufakturze. W czwartek, 27 lipca, od godz. 17 odbędą się tam koncerty, pokazy filmowe, wystawa fotograficzna, przestrzeń kreatywno-społeczna, a w piątek Wielki Turniej Streetballa o Puchar Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej - od godz. 15 do 21 na rynku Manufaktury.
Więcej informacji na stronie www.kontaktlodz.pl