Łódź polską stolicą rugby

W roku 2018 Łódź ponownie będzie gospodarzem najważniejszych imprez z udziałem reprezentacji Polski w rugby piętnasto- i siedmioosobowym. W naszym mieście odbędą się dwa spotkania w rozgrywkach Rugby Europe Trophy oraz finałowy turniej ME.

- Bardzo się cieszę, że już drugi rok z rzędu możemy gościć w Łodzi rugby na najwyższym światowym poziomie. Rozpoczynamy 24 marca na miejskim stadionie przy al. Piłsudskiego meczem z reprezentacją Portugalii. Później mamy finał mistrzostw Europy siódemek, które we wrześniu będziemy gościć na obiekcie przy al. Unii. Zakończymy w październiku, kolejnym meczem reprezentacji Polski przy Piłsudskiego – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

W sobotę 24 marca biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią – liderem Rugby Europe Trophy, których zwycięzca awansuje na wyższy poziom, czyli do Rugby Europe Championship. Oprócz Portugalii rywalami Polaków w tych rozgrywkach są również: Ukraina, Mołdawia, Holandia i Szwajcaria. Bilety na spotkanie z Portugalią w cenach: 10 zł (ulgowe), 20 zł (normalne oraz dla osoby na wózku i opiekuna) oraz 50 zł (VIP) można kupować za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl, a w dniu meczu również w kasach stadionu. Dzieci do 3 lat będą mogły obejrzeć mecz za darmo.

Drugi raz z rzędu Łódź ma gościć uczestników mistrzostw Europy w rugby 7 – olimpijskiej odmianie tej dyscypliny. Doskonała organizacja ubiegłorocznej imprezy w Łodzi sprawiła, że w tym roku nasze miasto będzie gospodarzem turnieju finałowego, po którym odbędzie się uroczystość wręczenia medali i nagród. Wcześniej biorące udział w rozgrywkach najlepsze zespoły Europy (Francja, Walia, Anglia, Hiszpania – uczestnicy IO Rio 2016 – oraz Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia, Szwecja i Polska) rywalizować będą w: Moskwie (19-20 maja), Clermond Ferrand (30 czerwca – 1 lipca) i Exeter (7-8 lipca). Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8-9 września w Łodzi, na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Ostatnim punktem tegorocznych międzynarodowych rozgrywek rugby w Łodzi ma być kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy, zaplanowany wstępnie na październik. Będzie to już nowa edycja tych rozgrywek.

- Zapraszam na te wydarzenia i wierzę głęboko, że oprócz bardzo dużych atrakcji sportowych wszyscy goście, którzy do nas przyjadą, będą mogli zwiedzić miasto i zobaczyć, jak Łódź się zmienia. Myślę, że mamy bardzo dużo fajnych rzeczy do pokazania i zaoferowania – powiedział Trela.

Uczestniczący w konferencji dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk podkreślił, że kiedy przedstawiciele Polskiego Związku Rugby zwrócili się z propozycją, aby powtórzyć ubiegłoroczny scenariusz i znów zorganizować w Łodzi dwa mecze reprezentacji Polski piętnastek i ME siódemek, to prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca nie mieli wątpliwości, że trzeba do tego projektu przystąpić.

- Chcielibyśmy, żeby w kontekście rugby było o naszym mieście głośno i to nie tylko z powodu jednorazowego sukcesu lub wydarzenia medialnego. Dotychczasowa współpraca z PZR układa się bardzo dobrze i myślę, że tegoroczne wydarzenia umocnią jeszcze pozycję Łodzi w świecie rugby. O tych imprezach jest bowiem głośno nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Z tego co wiem, to mistrzostwami siódemek zainteresował się m.in. prezydent federacji angielskiej, a więc czołowa osobowość w świecie rugby – powiedział Kondraciuk.

Dodał, że jednym z atutów Łodzi są kibice, którzy wiedzą na czym polega rugby, kochają rugby i chętnie przychodzą zarówno na mecze ligowe, jak i na imprezy międzypaństwowe. - Ubiegłoroczny mecz z Holandią zgromadził tu 9 tys. ludzi, którzy stworzyli na trybunach fantastyczną atmosferę. Nie dziwię się więc, że PZR chce u nas organizować kolejne mecze, a rugbiści chcą u nas grać – podsumował Kondraciuk.

Polecane aktualności

Nowe place zabaw są kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze. Tak budżet obywatelskie zmienia Bałuty

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze na śmieci. Mieszkańcy osiedli niezależnie od wieku mają... więcej

Przykładem modernizacji może być ul. Ciołkowskiego, gdzie będzie nowa nawierzchnia, chodniki, nowe miejsca postojowe, a także zieleń -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

12 mln zł na drogi i chodniki w dzielnicy Górna. Sprawdź, co i gdzie się zmieni

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto przeznacza dodatkowe 36 mln zł na remonty chodników i utwardzanie dróg gruntowych w czterech... więcej

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi -  mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Kontakt