Najpierw plany miejscowe i ochrona zieleni

Negatywną opinię Komisji Planu Przestrzennego uzyskały trzy projekty uchwał, które będą procedowane podczas najbliższej sesji 15 marca.

Witold Ancerowicz, UMŁ
7 zdjęć
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Radni nie poparli pomysłu sprzedaży nieruchomości położonych w pobliżu skrzyżowania ul. Kilińskiego i Piłsudskiego. Chcą, aby najpierw przyjąć plan miejscowy dla tego obszaru, zinwentaryzować zieleń i wskazać drzewa do zachowania.

Także dla nieruchomości przy ul. Aleksandrowskiej nie ma planu miejscowego, a jest ona zadrzewiona samosiejkami. Miasto chce sprzedać ten teren. Dla nieruchomości została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla budynku handlowo-usługowego. Komisja jest przeciwna zarówno wycince drzew, jak i handlowi wielkopowierzchniowemu w tym miejscu.

Kolejna działka, jaką miasto chce zbyć, znajduje się przy ul. Kusocińskiego i graniczy z łódzkimi błoniami. Przeciwna sprzedaży jest i rada osiedla i radni z Komisji Planu. Zgodnie z obowiązującym studium są to tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, dlatego też rada osiedla obawia się, że w tym miejscu mógłby powstać blok. Dla nieruchomości wydano decyzję o warunkach zabudowy dla dwóch pawilonów handlowo-usługowych. Radni z Komisji Planu wyjaśniają, że nieruchomość leży po północnej stronie ul. Kusocińskiego, a więc poza linią zabudowy, a ponadto nie ma dla niej planu miejscowego.

Na posiedzenie Komisji przybyli mieszkańcy Chojen, którzy protestują przeciwko dalszemu rozwojowi przemysłu w okolicy ul. Kurczaki, Zygmunta, Przyjacielskiej, Bałtyckiej i Lotnej. Trwają prace nad planem miejscowym dla tego terenu, który dopuszcza rozwój przemysłu, nakazuje nowe nasadzenia, aby teren stał się bardziej zielony, a uciążliwe działanie przemysłu zostało ograniczone. Projekt blokuje natomiast dalszą zabudowę mieszkaniową. Obszar ten przeznaczono na tereny przemysłowe już w 1993 r. w wówczas obowiązującym planie miejscowym, co zostało później kontynuowane w studium. Projekt nowego planu miejscowego dla tego obszaru został już dwukrotnie wyłożony, planowane jest kolejne jego wyłożenie.

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt