Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca

W sobotę, 21 lipca łodzianie będą mogli skorzystać z nowych atrakcji w Aquaparku Fala. Do ich dyspozycji oddane będą nowa hala z 25-metrowym basenem i ogromnymi jacuzzi oraz całoroczny basen rekreacyjny z masażami wodnymi i powietrznymi. Na Fali pojawi się też piaszczysta plaża dla naturystów. Tego dnia odbędzie się też rodzinny piknik z licznymi atrakcjami.

Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

21 lipca łodzianie odwiedzający Aquapark Fala będą mogli po raz pierwszy skorzystać z nowoczesnej hali basenowej z nowym, 5-torowym, 25-metrowym basenem sportowym oraz całorocznym basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, z podgrzewaną wodą. W jego bocznych ścianach i w podłodze znajdują się liczne wodne masażery oraz 8 łóżek do masażu powietrznego. Basen ten będzie połączony kanałem wypływowym z halą.

W hali obok basenu sportowego ulokowane są 3 ogromne jacuzzi. Może się w nich pomieścić na raz do 30 osób. Dwa z nich przewidziane są na 12 osób i jedno na 6 osób.

Kolejną nową atrakcją Aquaparku Fala jest największa w centralnej Polsce plaża dla naturystów. Ma ona tysiąc mkw. i jest otoczona estetycznym murem, który będzie chronił miłośników opalania nago przed wzrokiem ciekawskich. Plaża pokryta jest w całości złocistym piaskiem, na którym ustawiono leżaki i parasole.

Plaża będzie dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich. Aby skorzystać z plaży należy zakupić bilet do Aquaparku oraz uiścić dodatkową opłatę 5 zł, która uprawnia do korzystania z niej. Plaża nawiązuje do tradycji Fali z lat 70, kiedy naturyzm dopiero zawitał do naszego kraju. W upalne dni na Fali będzie uruchamiane dodatkowe stanowisko kasowe, z którego będą mogły skorzystać osoby, które udają się do Strefy Saun lub osoby, które nie chcą korzystać z szafki i wszystkie rzeczy będą mieć przy sobie na plaży.

W sobotę 21.07. (od 11:00 do 17:00) z okazji oddania do użytku nowych atrakcji Aquapark Fala zaprasza na rodzinny piknik z licznymi atrakcjami.

W nowej hali basenowej zaplanowano konkursy i gry rodzinne z cennymi nagrodami. Będzie m.in. rodzinna sztafeta pływacka oraz zawody rodzinne "Poławiacze Pereł". Wśród nagród nie zabraknie kart na basen, sprzętu sportowego, piłek czy letnich gadżetów.

Z pozostałych, licznych atrakcji należy wymienić lubiany przez dzieci aquazorbing, czyli chodzenie po wodzie w plastikowych kulach. Tego dnia goście przez cały dzień będą mogą bezpłatnie wypróbować inną nowość - AquaBike, czyli ćwiczenia na rowerze w wodzie. Na dzieci i młodzież czeka Aqua Fun, czyli zabawy w wodzie z animatorem oraz fotobudki, gdzie będzie można zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie. Będą też balony i wata cukrowa.

Polecane aktualności

Nowa siedziba Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego na ukończeniu

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Remont i przebudowa budynków nowej siedziby Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego... więcej

W przychodni przy ul. Skłodowskiej – Curie należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Polesie trwa zaś wart 1,5 mln remont. W budynku wymieniane jest 166 drewnianych okien oraz wszystkie grzejniki. Remontowany też jest dach. - fot. Radosław Żydowicz

W miejskich szpitalach i przychodniach trwają remonty i modernizacje warte 5 mln

Szpital Jonschera kończy w tym miesiącu trwającą od 2017 r., a wartą w sumie 4,2 mln zł modernizację... więcej

Więcej pieniędzy dla klubów

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W drugim półroczu 2018 dziewięć łódzkich klubów otrzyma dotacje z miejskiego programu wspierania... więcej

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

Rozpoczynamy remonty na Tuwima i Nawrot

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W niedzielę rozpoczynamy kolejne prace w ramach rewitalizacji obszarowej. Od 22 lipca rozpocznie się... więcej

595. Urodziny Łodzi. Zapraszamy na festiwale zdrowia, ekologii i ratownictwa

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżają się 595. Urodziny Łodzi. W tym roku po raz pierwszy odbędą się trzy festiwale: zdrowia,... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.