Nowa inwestycja światowego giganta w Łodzi. Otwarcie Centrum Logistycznego firmy BSH

Ogromne Centrum Logistyczne firmy BSH - Bosch und Siemens Hausgeräte, zostało uroczyście otwarte 5 kwietnia w Łodzi. Obiekt powstał na terenie największego w Polsce kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistics Hub tworzonego przez Panattoni Group.

W skład Centrum Logistyczne BSH wchodzi magazyn po powierzchni 77 tys. mkw. oraz przestrzeń socjalno-biurowa o pow. 1,7 tys. mkw -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
W skład Centrum Logistyczne BSH wchodzi magazyn po powierzchni 77 tys. mkw. oraz przestrzeń socjalno-biurowa o pow. 1,7 tys. mkw , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

W uroczystym otwarciu Centrum Logistycznego BSH, liczącego blisko 79 tys. mkw., obok przedstawicieli obu firm wzięli udział Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Witold Stępień, marszałek województwa oraz Marek Michalik, prezes zarządu ŁSSE. Centrum Logistyczne BSH jest pierwszym obiektem powstałym w ramach tworzonego przez Panattoni Group Central European Logistics Hub, czyli największego w Polsce kompleksu dystrybucyjnego. Docelowo hub będzie udostępniać 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Jak poinformował Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni Europe, już w czerwcu do kolejnego obiektu magazynowego (o pow. 70 tys. mkw.) przeznaczonego do własnej sprzedaży internetowej wprowadzi się następna firma.

W skład Centrum Logistyczne BSH wchodzi magazyn po powierzchni 77 tys. mkw. oraz przestrzeń socjalno-biurowa o pow. 1,7 tys. mkw., której część elewacji nawiązuje do ceglanych fabryk starej Łodzi. Obiekt zlokalizowane przy ul. Jędrzejowskiej, posiada dwie bocznice kolejowe z trzema torami postojowymi, z których jeden znajduje się wewnątrz budynku. Wraz z nim powstał wewnątrz peron o długości 590 m. Budynek został wyposażony również w zestaw ramp dla samochodów ciężarowych. Centrum Logistyczne BSH oświetlone jest lampami ledowymi, a dużą odstępność naturalnego światła zapewniają świetliki oraz okna w elewacji.

Gratulując inwestorom determinacji i sprawnego działania (budowa rozpoczęła się w końcu maja 2017 r.), prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: - Dla nas najważniejsze jest, abyśmy wspólnie dbali o rozwój gospodarczy naszego miasta. Rozwój gospodarczy, to miejsca pracy, dzięki którym nasza lokalna społeczność może spokojnie myśleć o przyszłości i o swoim dalszym rozwoju.

 

 

Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce, podkreślając dobrą współpracę z władzami Łodzi, powiedział: - BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. od wielu lat związane jest z Łodzią. Dzięki znakomitej lokalizacji w centrum Polski, bardzo dobrej współpracy z władzami miasta oraz wysokiej jakości specjalistom, nasza firma systematycznie się rozwija. 24 lata temu powstała w Łodzi pierwsza fabryka naszego koncernu w Polsce. Dziś możemy pochwalić się sześcioma fabrykami, z których aż trzy funkcjonują w Łodzi. Ponadto, firma posiada w Łodzi Centra Usług Wspólnych oraz Centrum Badań i Rozwoju.

Nowe Centrum Logistyczne BSH posłuży do obsługi łańcucha dostaw koncernu w kraju i za granicą, zarówno gotowych produktów jak i komponentów przeznaczonych do produkcji w polskich i zagranicznych fabrykach koncernu.

Polecane aktualności

64 tysiące tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyjątkowa kolekcja kwiatów w prawie 50 odmianach zaczyna kwitnąć i tworzyć kolorową wystawę -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wybierz się do Ogrodu Botanicznego i zobacz dziesiątki tysięcy rozkwitających tulipanów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczne dywany tulipanów w Ogrodzie Botanicznym zakwitły wyjątkowo wcześnie. Łodzianie mogą już... więcej

Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych -  fot. z arch. UMŁ

Uwaga! Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Łodzianka straciła 31 tys. zł, bo uwierzyła oszustom podszywającym się pod urzędników obiecujących... więcej

Część wystawy poświęcona jest kreacjom spod znaku domu mody Dior -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Dior już w Łodzi. Projekty światowego wizjonera mody zobaczysz w CMW

Marlena Kamińska / BPKSiT

Kreacje, biżuteria, buty, kapelusze marek: Dior, Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Givenchy dotarły... więcej

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Kontakt