Nowy wiadukt na al. Rydza-Śmigłego gotowy

Prace przy konstrukcji wiaduktu na Rydza-Śmigłego zostały zakończone, a infrastruktura podziemna jest zaawansowana w 90 procentach. Rozpoczęło się układanie krawężników, trwają przygotowania do montażu słupów trakcyjnych oraz wykonywane są nasypy wiaduktów.

mat. ZDiT
Nowy wiadukt na al. Rydza-Śmigłego gotowy
3 zdjęcia
mat. ZDiT
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Przebudowa Rydza-Śmigłego przyniesie dwa nowe wiadukty pod którymi odbywać się będzie ruch pieszych między osiedlem, oraz dołem pojadą autobusy i tramwaje.
Piesi nie będą musieli chodzić po schodach i pokonywać szerokiej jedni, aby skorzystać z komunikacji miejskiej. 

To wszystko dzięki nowym wiaduktom, które powstaną przy ul. Zbiorczej. Jeden z nich, na zachodniej jezdni został właśnie zakończony. Konstrukcja wiaduktu została wykonana. Dalsze prace prowadzone będą przy infrastrukturze drogowej, pieszej i dla transportu zbiorowego. Na budowie została wykonana, praktycznie w całości, infrastruktura podziemna. 90 procent prac przy przebudowie infrastruktury podziemnej zostało wykonanych. 

- Teraz przed wykonawcą liczne prace drogowe, budowa nowych nasypów do wiaduktu, oraz budowa torowiska. W ostatnich dniach zostało wykonane palowanie
w ponad 40 lokalizacjach pod słupy trakcyjne dla tramwajów - poinformował Rafał Szala, kierownik budowy generalnego wykonawcy. 

Przebudowa Rydza-Śmigłego jest częścią dużego projektu mającego na celu poprawę infrastruktury tramwajowej i drogowej w południowej części miasta. W ramach projektu realizowana jest również przebudowa ul. Dąbrowskiego. W najbliższych latach przebudujemy również skrzyżowanie Kilińskiego z Przybyszewskiego, ul. Przybyszewskiego i dalszą część al. Rydza-Śmigłego wraz z ul. Niższą i krancówkami tramwajowymi przy Śląskiej i dworcu Łódź Chojny.


Projekt pn. „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej  wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi” wybrany do dofinansowania i w dniu 15.12.2017 r. podpisano umowę o dofinansowanie nr POIS-06.01.02.00-00-0047/16-00.

Projekt realizowany jest z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 687 845 182,15 PLN

Wartość przyznanego dofinansowania ze środków UE wynosi 448 302 896,33 PLN

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt