Publikacja "4 kąty dla III sektora"

  • kategoria:
  • NGO

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dot. polityki lokalowej dla NGO w Łodzi, przygotowaną przez Łódzką Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu '4 kąty dla III sektora'.

Oddajemy w Wasze ręce publikację, która – mamy nadzieję! – ułatwi Wam poruszanie się po polityce lokalowej naszego miasta oraz uczyni ją bardziej przyjazną.

Łódź, w porównaniu z innymi miastami Polski, posiada w swoich zasobach bardzo dużą ilość lokali do wykorzystania przez organizacje. Co więcej, możliwość korzystania z nich jest od niedawna łatwiejsza, tańsza i dostępna w bardziej przejrzysty sposób.

Wynika to m.in. z faktu, iż łódzcy Urzędnicy zauważyli już, że aby pełniej realizować polityki miejskie, niezbędne jest partnerstwo miasta, organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych.

Mając, więc na uwadze rozwój Łodzi ku wspólnej radości wszystkich mieszkańców, korzystajcie z możliwości, jakie daje dostęp do lokali miejskich! Bądźcie dla miasta partnerem w wykonywaniu różnych funkcji pomocowych, socjalnych, animacyjnych, kulturalnych i innych tak, aby budować wspólnotę w sposób pełniejszy i trwalszy.

Lokal dla organizacji to nie miejsce do spotykania się raz w miesiącu i wzajemnego opowiadania sobie, jak fajnie mieć „cztery kąty”, w których nic się nie dzieje. Lokal, którym dysponuje organizacja (zwłaszcza użyczony czy też z obniżoną stawką czynszu), to nie miejsce, które Wam się należy tylko, dlatego, że jesteście organizacją pozarządową.

Lokal dla organizacji – to aktywne życie społeczności lokalnej, szeroko prowadzona działalność na rzecz mieszkańców Łodzi, przestrzeń wpisana w lokalną mapę zasobów społeczności.

Korzystajcie, zatem z tego zasobu mądrze, na pożytek Wasz i mieszkańców naszego miasta!

Publikacja zrealizowana w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt 4 kąty dla 3 sektora – polityka lokalowa dla organizacji pozarządowych w Łodzi był działaniem realizowanym przez Łódzką Federację Organizacji Pozarządowych (ŁFOP) przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi w okresie 01.03.2015 - 30.04.2016.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt