Urząd Miasta Łodzi

Sportowy opłatek w Pałacu Poznańskiego

Już po raz 23 odbyło się spotkanie opłatkowe środowiska sportowego. W Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej zawodnikom, trenerom, działaczom i sędziom życzenia wszelkiej pomyślności na cały rozpoczęty niedawno rok składali m.in.: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, jej pierwszy zastępca Tomasz Trela, przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak oraz biskup Ireneusz Pękalski oraz kapelan łódzkiego sportu Paweł Miziołek.

- Początek spotkań opłatkowych łódzkiej społeczności sportowej sięga lat 90-tych. Pierwsze odbywały się w siedzibach klubów i towarzystw sportowych. W roku 1995 z inicjatywy ówczesnego kapelana środowiska sportowego i kierownika oddziału sportu w Muzeum Miasta Łodzi te spotkania zaczęły się odbywać w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki, a od 2008 zostały przeniesione do pałacu Izraela Poznańskiego. Organizatorzy uznali, że należy nadać im większą rangę, którą podnosi jeszcze patronat prezydenta miasta – przypomniała dyrektor Muzeum Miasta Łodzi Barbara Kurowska

W części oficjalnej uroczystości prezydent Zdanowska podkreśliła, że coroczne spotkania ze środowiskiem sportowym są dla niej szczególnym momentem, w którym może podziękować za wszystkie sukcesy. – Cieszę się bardzo, że powoli, powoli, po latach, w których ten sport gdzieś nam umknął, po zmianach w infrastrukturze udaje nam się odtworzyć to, co najważniejsze. Odtworzyć ducha sportu i tchnąć w te nowe obiekty nie tylko wielkie emocje, ale przede wszystkim nadzieję, która w tej chwili króluje i powoduje, że coraz większe rzesze nowych adeptów ciągną do tego sportu. Dla mnie to jest najważniejsze. Od wielu lat powtarzam, że sport jest bardzo ważnym elementem wychowawczym i uczy prawdziwego życia. Uczy wygrywać i przegrywać, ale przede wszystkim uczy walki fair-play. Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim, by pozytywne emocje związane z odbudową łódzkiego sportu towarzyszyły nam każdego dnia  - powiedziała Zdanowska.

Do jej słów przyłączył się pierwszy wiceprezydent miasta, który podkreślił, że w roku 2017 łódzki sport odnotował wiele sukcesów. – Rok 2017 był szczególny pod względem wyników drużyn seniorskich i młodzieżowych. Na kolejny życzę jeszcze lepszych wyników sportowych, jeszcze więcej zaangażowania i jeszcze większej determinacji w dążeniu do osiągnięcia wymarzonych celów. Niech łódzki sport się rozwija, niech wyniki sportowe będą coraz lepsze, to wszyscy będziemy szczęśliwsi - powiedział Trela.

Sukcesów łódzkim sportowcom życzyli też przedstawiciele rady miejskiej. Były również życzenia od biskupa Pękalskiego oraz księdza Miziołka. Uroczystość prowadził dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Polecane aktualności

Rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi -  fot. Andrzej Janecki / UMŁ

Cześć ich pamięci! Rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Andrzej Janecki / BPKSiT

Łodzianie wspomnieli tragiczne wydarzenia, które rozegrały się w styczniu 1945 r. Tuż przed... więcej

Remont kamienicy przy ul. Tuwima 46 potrwa do końca 2019 r. -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

4 kamienice i ul. Tuwima do remontu. Powstaną tu m.in. skwery, kawiarnie i plac zabaw

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Wkrótce rozpocznie się remont ul. Tuwima oraz 4 kamienic, w których powstaną komfortowe mieszkania,... więcej

Konferencja prasowa wiceprezydenta Tomasza Treli -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Dodatkowe pieniądze na zimową pomoc dla osób bezdomnych

Monika Pawlak / BRPiNM

Ponad 190 ciepłych posiłków wydano minionej nocy podczas kursu "Autobusu dla potrzebujących", a dwie... więcej

Szkolne prace remontowe kosztować będą od kilku do kilkuset tysięcy złotych. -  fot. CC0 license

W wakacje ponad sto remontów w szkołach i przedszkolach

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

197 tegorocznych drobnych inwestycji szkolnych i przedszkolnych kosztować będzie prawie 5,7 mln zł. więcej

Wizualizacja budynku po rewitalizacji -  mat. prasowe

Rewitalizacja zabytkowej szkoły Grohmana. Powstanie tu nowoczesny kompleks biurowo-mieszkalny

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycje firmy Royal Mill... więcej

Kalendarz
Kontakt