Sportowy opłatek w Pałacu Poznańskiego

Już po raz 23 odbyło się spotkanie opłatkowe środowiska sportowego. W Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej zawodnikom, trenerom, działaczom i sędziom życzenia wszelkiej pomyślności na cały rozpoczęty niedawno rok składali m.in.: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, jej pierwszy zastępca Tomasz Trela, przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak oraz biskup Ireneusz Pękalski oraz kapelan łódzkiego sportu Paweł Miziołek.

- Początek spotkań opłatkowych łódzkiej społeczności sportowej sięga lat 90-tych. Pierwsze odbywały się w siedzibach klubów i towarzystw sportowych. W roku 1995 z inicjatywy ówczesnego kapelana środowiska sportowego i kierownika oddziału sportu w Muzeum Miasta Łodzi te spotkania zaczęły się odbywać w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki, a od 2008 zostały przeniesione do pałacu Izraela Poznańskiego. Organizatorzy uznali, że należy nadać im większą rangę, którą podnosi jeszcze patronat prezydenta miasta – przypomniała dyrektor Muzeum Miasta Łodzi Barbara Kurowska

W części oficjalnej uroczystości prezydent Zdanowska podkreśliła, że coroczne spotkania ze środowiskiem sportowym są dla niej szczególnym momentem, w którym może podziękować za wszystkie sukcesy. – Cieszę się bardzo, że powoli, powoli, po latach, w których ten sport gdzieś nam umknął, po zmianach w infrastrukturze udaje nam się odtworzyć to, co najważniejsze. Odtworzyć ducha sportu i tchnąć w te nowe obiekty nie tylko wielkie emocje, ale przede wszystkim nadzieję, która w tej chwili króluje i powoduje, że coraz większe rzesze nowych adeptów ciągną do tego sportu. Dla mnie to jest najważniejsze. Od wielu lat powtarzam, że sport jest bardzo ważnym elementem wychowawczym i uczy prawdziwego życia. Uczy wygrywać i przegrywać, ale przede wszystkim uczy walki fair-play. Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim, by pozytywne emocje związane z odbudową łódzkiego sportu towarzyszyły nam każdego dnia  - powiedziała Zdanowska.

Do jej słów przyłączył się pierwszy wiceprezydent miasta, który podkreślił, że w roku 2017 łódzki sport odnotował wiele sukcesów. – Rok 2017 był szczególny pod względem wyników drużyn seniorskich i młodzieżowych. Na kolejny życzę jeszcze lepszych wyników sportowych, jeszcze więcej zaangażowania i jeszcze większej determinacji w dążeniu do osiągnięcia wymarzonych celów. Niech łódzki sport się rozwija, niech wyniki sportowe będą coraz lepsze, to wszyscy będziemy szczęśliwsi - powiedział Trela.

Sukcesów łódzkim sportowcom życzyli też przedstawiciele rady miejskiej. Były również życzenia od biskupa Pękalskiego oraz księdza Miziołka. Uroczystość prowadził dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Polecane aktualności

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Budujemy markę filmowej Łodzi -  fot. CC0 license

Łódź Miasto Filmu UNESCO z budżetem na realizację projektu

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto wyasygnowało kwotę 300 tys. złotych na okres do końca sierpnia tego roku na pierwszy etap... więcej

Centrum Medyczne im. dr L. Rydygiera -  fot. z arch. UMŁ

Kolejne remonty w szpitalu im. Rydygiera

Karolina Szamburska / BPKSiT

W Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera przy ul. Sterlinga 13 rozpoczyna się nowa inwestycja. Za... więcej

Zieleniec na ul. Drewnowskiej przy ul. Karskiego -  fot. UMŁ

Wiosenne nasadzenia w Łodzi. Oto miejsca, które niebawem zakwitną

Karolina Szamburska / BPKSiT

Nadejście wiosny to także zwiastun nowych kwiatów i drzew w mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej... więcej

Kontakt