Taksówkarz z identyfikatorem

Łódzcy taksówkarze mogą już odbierać identyfikatory, które - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej - będą obowiązkowo musieli umieszczać w samochodach od 1 lipca.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Identyfikator to informacja dla pasażera, że przedsiębiorca posiada ważną licencję i badania lekarskie a co za tym idzie - prowadzi działalność zgodnie z prawem.
- Decyzja o wprowadzeniu dodatkowego oznaczenia dla łódzkich taksówkarzy ma pomóc w wyeliminowaniu z rynku osób, które niezgodnie z przepisami woziły klientów - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców, dlatego płaci za identyfikator, taksówkarze otrzymują je bezpłatnie. Zależy nam także na komforcie i bezpieczeństwie klientów, brak identyfikatora będzie sygnałem dla pasażera by nie wsiadać do takiego auta.
Zdaniem Mariusza Zielińskiego, przewodniczącego związku zawodowego taksówkarzy dodatkowe oznaczenie pozwoli ograniczyć szarą strefę, podniesie też poziom usług i zabezpieczy pasażerów przed nieuczciwymi przewoźnikami. Zdarza się korzystanie z nieważnej licencji, brak aktualnych badań czy w ogóle - brak licencji.
Koszt produkcji identyfikatorów to około 35 tys. zł, a będzie na nim zdjęcie kierowcy, numer licencji, data aktualnych badań lekarskich. Identyfikator będzie umieszczony w widocznym dla pasażera miejscu w samochodzie, a dodatkowo na przedniej szybie będzie specjalny hologram. Obecnie w Łodzi jest około 3 tys. taksówkarzy zrzeszonych w sześciu korporacjach.
Identyfikatory można odbierać w Biurze Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej przy al. Politechniki 32.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt