Tylko jedno zwycięstwo

Kompromitacją zakończyły się występy piłkarzy ŁKS w 2. lidze i Centralnej Lidze Juniorów U-19. W tej ostatniej przegrali również młodzi gracze UKS SMS. Powody do zadowolenia mieli natomiast zawodnicy Widzewa, którzy po wygranej w Ełku umocnili się na pozycji lidera grupy I trzeciej ligi.

Zimą prezes ŁKS Tomasz Salski mówił otwarcie, że celem piłkarzy z al. Unii jest awans do 1. ligi. Na razie jednak zespół prowadzony przez Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego nie kwapi się do realizacji tego zadania. Co prawda łodzianie są na trzecim miejscu, gwarantującym bezpośredni awans, jednak zawdzięczają to głównie słabości rywali. Wystarczy wspomnieć, że w tabeli wiosny ŁKS zajmuje 14. lokatę (cztery punkty w czterech meczach), a pod względem strzelonych goli (2) jest na przedostatniej, siedemnastej pozycji! W meczu ze Zniczem Pruszków gospodarze nie zdobyli żadnej bramki, choć mieli kilka doskonałych sytuacji (m.in. rzut karny zmarnowany przez Wojciecha Łuczaka). Goście trafili dwa razy i odnieśli zasłużone zwycięstwo, nie przejmując się tym, że w wyjściowym składzie mieli czterech młodzieżowców, a przed końcowym gwizdkiem sędziego aż siedmiu! W 26. kolejce ŁKS pojedzie do Bełchatowa na mecz z PGE GKS (14 kwietnia, godz. 18).

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Marcin Rackiewicz (40), 0:2 Marcin Smoliński (77).

W grupie I trzeciej ligi od reszty stawki odskoczyli zawodnicy Widzewa, którzy po wygranej 2:1 z MKS w Ełku mają 47 pkt. i o pięć wyprzedzają Sokoła Aleksandrów Łódzki i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Te dwa zespoły rozegrały do tej pory po 21. spotkań – o jedno mniej od Widzewa, który na trzy punkty w Ełku musiał solidnie zapracować. Po pierwszej połowie goście przegrywali 0:1, jednak po przerwie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 51. minucie do remisu doprowadził Karol Stanek, a siedem minut przed końcem meczu wynik ustalił Dario Kristo. W 23. kolejce Widzew podejmie rezerwy warszawskiej Legii (14 kwietnia, godz. 19.10).

MKS Ełk – Widzew 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Twardowski (14), 1:1 Karol Stanek (51), 1:2 Dario Kristo (83).

Żadnego punktu nie zdobyły łódzkie zespoły występujące w grupie wschodniej CLJ U-19. Walczący o utrzymanie UKS SMS przegrał 0:1 z krakowską Wisłą i nadal jest na siódmym miejscu. Do gwarantującej utrzymanie szóstej pozycji zespół z ul. Milionowej traci obecnie trzy punkty, jednak ta sytuacja może się zmienić. Ósmy w tabeli Motor Lublin ma tylko jeden punkt mniej od UKS SMS i dwa zaległe mecze do rozegrania. W 22. kolejce Motor przyjechał na mecz z ŁKS i przy ul. Minerskiej urządził sobie festiwal strzelecki. Co prawda gospodarze już dawno przestali się liczyć w walce o utrzymanie, jednak porażki 0:8 nic nie usprawiedliwia. Po tym blamażu łodzianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli (15 pkt. i 62 stracone gole – najwięcej w lidze).

W 23. kolejce UKS SMS podejmie MOSP Białystok (14 kwietnia, godz. 12), a ŁKS zagra na wyjeździe z Cracovią (15 kwietnia, godz. 14).

Polecane aktualności

Grupa Hexagon otworzyła nowe biuro w Łodzi. Trwają rekrutacje pracowników

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Firma Hexagon, globalny producent oprogramowania, otworzyła w Łodzi nowe biuro. W uroczystości... więcej

Twórcy oprogramowania wcielając się w postaci Ślepego Maxa i Natana Księdza promowali grę.

„Tropiciel” łódzkiej historii w nowoczesnej aplikacji. Gangsterska gra internetowa na 595. urodziny Łodzi

„Tropiciel” to pierwsza w historii, łódzka, gangsterska gra internetowa. Do zabawy zapraszają Ślepy... więcej

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Rokicińskiej (od Malowniczej do granic miasta). Prace zaczęły się od frezowania starej, zniszczonej nawierzchni. - fot. Witold Ancerowicz

Łódź buduje: ruszyła przebudowa Rokicińskiej. Sprawdź objazdy

Piotr Wasiak / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Rokicińskiej (od Malowniczej do granic miasta). Prace zaczęły się od... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi i regionu: burze z deszczem, porywy wiatru, grad - fot. CC0 license

Ostrzeżenie dla Łodzi: intensywne opady deszczu z burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed intensywnymi... więcej

W jednym z pomieszczeń pałacu Poznańskich, pod grubą warstwą farby, odkryto niezwykle efektowne marmuryzacje - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Rozpoczęła się odnowa fasad pałacu Poznańskich, wykonawca deklaruje przyspieszenie prac

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Jeszcze w tym roku zobaczymy odnowione fasady i rzeźby na dachu pałacu Poznańskich. więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.