W sobotę wyścig kolarski ulicami Łodzi. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

W sobotę 29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Na Piotrkowskiej meta 5. etapu wyścigu. Sprawdź jakie zmiany pojawią na łódzkich ulicach.

Peleton 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków wjedzie do Łodzi od strony Wiączynia Dolnego ul. Wiączyńską. Następnie pojedzie ul. Pomorską, Giewont, Telefoniczną, Palki, Źródłową, Północną, Nowomiejską, po czym nastąpią 2 okrążenia ulicami: Nowomiejską, pl. Wolności, Piotrkowską, Zamenhofa, al. Kościuszki, Zachodnią, Ogrodową, Nowomiejską. Meta wyścigu znajdzie się na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

W związku z powyższym w godz. ok. 14:30 – 16:30 na odcinku Wiączyń Dolny – Północna / Nowomiejska wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, a także ulegną zmianie trasy linii 54ABCD, 57, 87AB, 91ABC.

Podczas przejazdu czasowo wstrzymywany będzie ruch przez policję na czas przejazdu peletonu.

Natomiast w godz. ok. 15:20 – 16:30 (po przejechaniu peletonu przez skrzyżowanie Północna – Nowomiejska i rozpoczęciu ww. dwóch okrążeń po centrum miasta) zmianie ulegną trasy linii:
4, 9B, 12, 13, 15, 59, 73, 78, 80, 83, 86A, 86B i 96. Wyłączone z ruchu zostaną poniższe ulice:

 • Nowomiejska (Północna – plac Wolności)
 • Plac Wolności
 • Piotrkowska (plac Wolności – Zamenhofa)
 • Zamenhofa (Piotrkowska – Kościuszki)
 • Kościuszki jezdnia wschodnia (Zamenhofa – Zielona)
 • Zachodnia (Zielona – Ogrodowa)
 • Ogrodowa (Zachodnia – Nowomiejska)

Ulice poprzeczne zostaną czasowo wstrzymane na czas przejazdu.

 

 

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linia 54ABCD z pętli Nowa Tuwima do skrzyżowania Edwarda – Pomorska bez zmian, a następnie: Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Brzezińską do rynku Nowosolna.

Zmiana trasy w obu kierunkach w godz. ok. 14:40 – 15:40

Linia 91ABC: Kurs planowo wyjeżdżający o 14:47 z Nowosolnej pojedzie Brzezińską do pętli przy Olkuskiej. Po przywróceniu do ruchu ul. Wiączyńskiej ruszy Brzezińską i Wiączyńską w kierunku Janowa.

Autobus kończący kurs z Janowa o 14:45 i wyjeżdżający ze Skoszew o 15:00 oczekiwać będzie na odjazd na pętli Nowosolna.

Linia 87AB z pętli Żubardź do skrzyżowania Drewnowska – Karskiego bez zmian, następnie: Drewnowską, Zachodnią, Lutomierską, pl. Kościelny, Wojska Polskiego, Brzezińską, Śnieżną, Stokowską do pętli Sikawa Centrum Handlowe.

Po przywróceniu ruchu na ul. Telefonicznej autobusy jadące w kierunku Sikawy od skrzyżowania Wojska Polskiego – Palki pojadą al. Palki, Telefoniczną i dalej stałymi trasami.

Zmiana trasy w obu kierunkach ok. 15:05 -16:20

Linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Pomorska – Anstadta bez zmian, następnie Pomorską, al. Palki i dalej obecną trasą.

Zmiany tras w obu kierunkach ok. 15:10 – 15:55

Zmiany tras w godzinach ok. 15:20 – 16:30:

Linia 4 z pętli Helenówek do skrzyżowania Zgierska – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linie 9B i 13 z pętli Zdrowie i Teofilów do skrzyżowania Zielona – Kościuszki bez zmian, a następnie al. Kościuszki, al. Mickiewicza, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich, Węglową, Tramwajową, Narutowicza i dalej stałymi trasami.

W drugą stronę pojadą Narutowicza do P.O.W. i dalej przez dworzec Łódź Fabryczna, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza i Kościuszki do Zielonej, gdzie wrócą na swoją trasę.

Linia 12 z Retkini do skrzyżowania Gdańska – Zielona dojedzie bez zmian, a następnie: Gdańską, Legionów, Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linia 15 z Kurczaków do skrzyżowania Legionów – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linia T1 ze Zdrowia do skrzyżowania Legionów – Zachodnia bez zmian, następnie Zachodnią, Zgierską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linie 59 i 73 z Radogoszcza do skrzyżowania  Zachodnia – Ogrodowa bez zmian, następnie ul. Ogrodową, Karskiego, Drewnowską, Zachodnią i dalej obecnymi trasami w kierunku Radogoszcza.

Linia 78 z pętli Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) do skrzyżowania Zachodnia – Ogrodowa bez zmian, następnie ul. Ogrodową, Karskiego, Drewnowską i dalej obecną trasą w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.

Linia 80 z pętli Janów do skrzyżowania Tuwima – Sienkiewicza bez zmian, następnie ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, Żeromskiego, Struga i dalej obecną trasą.

Z pętli Retkinia do skrzyżowania Zamenhofa – Kościuszki bez zmian, a następnie: al. Kościuszki, Żwirki, Wigury, Sienkiewicza, Nawrot i dalej obecną trasą.

Linia 83 z pętli Nowa Tuwima do skrzyżowania Tuwima – Sienkiewicza bez zmian, a następnie ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, Żeromskiego  i dalej obecną trasą.

Z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Zamenhofa – Kościuszki bez zmian, następnie: al. Kościuszki, Żwirki, Wigury, Sienkiewicza, Nawrot i dalej obecną trasą.

Linie 86A i 86B z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Próchnika – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Więckowskiego do przystanku Więckowskiego – Gdańska, gdzie odczeka na planowy odjazd w kierunku pętli Retkinia Kusocińskiego

Linia 96 z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Lutomierska – Zachodnia bez zmian, następnie Lutomierską, pl. Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej obecną trasą.

Z pętli Janów do skrzyżowania Kilińskiego – Rewolucji 1905 r. bez zmian, następnie: Kilińskiego, Franciszkańską, Wolska Polskiego, pl. Kościelny, Lutomierską i dalej obecną trasą.

Polecane aktualności

Nowa siedziba Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego na ukończeniu

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Remont i przebudowa budynków nowej siedziby Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego... więcej

W przychodni przy ul. Skłodowskiej – Curie należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Polesie trwa zaś wart 1,5 mln remont. W budynku wymieniane jest 166 drewnianych okien oraz wszystkie grzejniki. Remontowany też jest dach. - fot. Radosław Żydowicz

W miejskich szpitalach i przychodniach trwają remonty i modernizacje warte 5 mln

Szpital Jonschera kończy w tym miesiącu trwającą od 2017 r., a wartą w sumie 4,2 mln zł modernizację... więcej

Więcej pieniędzy dla klubów

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W drugim półroczu 2018 dziewięć łódzkich klubów otrzyma dotacje z miejskiego programu wspierania... więcej

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

Rozpoczynamy remonty na Tuwima i Nawrot

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W niedzielę rozpoczynamy kolejne prace w ramach rewitalizacji obszarowej. Od 22 lipca rozpocznie się... więcej

595. Urodziny Łodzi. Zapraszamy na festiwale zdrowia, ekologii i ratownictwa

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżają się 595. Urodziny Łodzi. W tym roku po raz pierwszy odbędą się trzy festiwale: zdrowia,... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.