Weekend w Łodzi. Sprawdź, co będzie się działo 3 i 4 czerwca

Oto kilka naszych pomysłów na aktywne spędzenie weekendu w Łodzi.

Holi Łódź Festival - fot. z arch. UMŁ
Jedną z atrakcji weekendu jest Holi Łódź Festival , fot. z arch. UMŁ

SOBOTA, 3 CZERWCA

 • Holi Łódź Festival, czyli Święto Kolorów. To ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych, którzy celebrują radość życia. Holi Łódź Festival odbędzie się przy Piotrkowskiej 217. Na uczestników, czekać będą:
  - Kolorowe PROSZKI HOLI - 14 kolorów
  - Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, by nie było czasu na odpoczynek
  - Kolorowa wata cukrowa
  - Kolorowe okulary
  - Bazooki CO2.

 • Botaniczna piątka po raz pierwszy w Łodzi. Imprezy z tego cyklu do tej pory odbywały się tylko w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Uczestnicy łódzkiego biegu będą mogli przebiec lub przejść 5 km po malowniczej, ale i wymagającej trasie poprowadzonej przez najpiękniejsze zakątki Ogrodu. Aby zapisać się na bieg należy wejść na stronę łódzkiej "Botanicznej piątki" w zakładkę "zapisy". Na stronie znaleźć można pełny regulamin imprezy, informacje o wpisowym, trasie.

 • VI Festyn Retkiński - przed Pałacem Młodzieży im. J. Tuwima (al. Wyszyńskiego 86). W programie pikniku są gry i zabawy dla dzieci, prezentacja wozu strażackiego, znakowanie rowerów przez SM.

 • Juwenalia Politechniki Łódzkiej. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: "Polibuda ponad wszystko, Juwenalia w rytmie disco". Zatem uczelnia zabierze studentów w podróż juwenaliowym wehikułem czasu i przenosie w lata 70, aby wspólnie bawić się do rana. Do łask powrócą dzwony oraz głowy pokryje afro.

 • Festyn z okazji Osiedlowego Dnia Dziecka i 70-lecia Przedszkola Miejskiego nr 233 (ul. Kolumny 301). Organizatorem jest RO "Wiskitno".

 • Łódzki Rajd Przedsiębiorców organizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową. Start w EC1, meta w skansenie Nagawki. Rajd ma charakter przejazdu i zabawy z konkurencjami, nie jest wyścigiem na czas. Oprócz integracji i zabawy najważniejszym celem rajdu jest działanie charytatywne, czyli zbiórka pieniędzy na Fundację Gajusz.

 • Dzień dziecka w Monopolis (ul. Wydawnicza 4). Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, nie tylko dla najmłodszych - od przysmaków, którym nie odmówiłby żaden łasuch, po różnorodne animacje i atrakcje. Z pewnością będzie to dzień pełen wrażeń, który pozostanie w pamięci każdego dziecka na długo. Atrakcje, które będą dostępne podczas wydarzenia, zostały przygotowane z myślą o dzieciach w każdym wieku. Ale organizatorzy nie zapomnieli o dorosłych - dla nich także mamy coś specjalnego.

 • Spotkanie z bohaterami ulubionych kreskówek, zawody piłki nożnej, warsztaty wspinaczkowe i slackline, minionkowy tor przeszkód, szczudlarze i wielkie bańki - Dzień Dziecka w Manufakturze zapowiada się ekscytująco.

 • Songwriter Łódź Festiwal, a na nim "Meek, Oh Why?". Pod zegarem na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z 6 Sierpnia tym razem wystąpi pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. 

 • Noc Bibliotek, czyli ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako otwarte i dostępne miejsca z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto i trzeba korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji.

NIEDZIELA, 4 CZERWCA

 • Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na imprezę plenerową "Rossmann dzieciom". Wydarzenie organizowane pod hasłem "Wyspa Skarbów" zdominują piraci i marynarze. Będzie tradycyjnie wiele atrakcji od wyjątkowego, bajowego programu artystycznego, przez strefy edukacyjne, po ulubione przez małych łodzian konkursy z nagrodami.

 • Na terenie MKS Metalowiec (ul. Jachowicza 1) odbędzie się XVI Samorządowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem jest RO Chojny - Dąbrowa. Oprócz emocji sportowych związanych z rozgrywanymi meczami, w programie wydarzenia są także konkursy i zabawy sportowe oraz występy wokalne.

 • Dziesiątki atrakcji na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera czekają na dzieci i rodziców, którzy zdecydują się wziąć udział w Miejskim Dniu Dziecka. Będzie m.in. nauka chodzenia na szczudłach, turniej gry w kręgle, konkursy sprawnościowe. Będzie też coś dla małych naukowców i teleskop słoneczny oraz wiele innych propozycji.

 • Wędrówka w poszukiwaniu ciekawych form rzeźbiarskich i architektonicznych w łódzkich parkach. W programie wycieczki liczne rzeźby i pomniki w Parku Śledzia, zajezdnia tramwajowa przy ul.Północnej, rzeźby i grota w Helenowie, pomniki w Parku Ocalałych. Jeśli czas pozwoli to wycieczkę zakończymy zwiedzaniem pracowni rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych.

 • Fotofestiwal 2017. Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy - w tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste.

To tylko niektóre z atrakcji tego weekendu w Łodzi. Więcej informacji o imprezach i wydarzeń związanych z Dniem Dziecka znajdziecie w tym zestawieniu, które możecie pobrać lub zobaczyć online. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym kalendarzem wydarzeń.


KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

Powiązane aktualności

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Nowa siedziba Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego na ukończeniu

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Remont i przebudowa budynków nowej siedziby Straży Miejskiej i Centrum Zarządzania Kryzysowego... więcej

W przychodni przy ul. Skłodowskiej – Curie należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Polesie trwa zaś wart 1,5 mln remont. W budynku wymieniane jest 166 drewnianych okien oraz wszystkie grzejniki. Remontowany też jest dach. - fot. Radosław Żydowicz

W miejskich szpitalach i przychodniach trwają remonty i modernizacje warte 5 mln

Szpital Jonschera kończy w tym miesiącu trwającą od 2017 r., a wartą w sumie 4,2 mln zł modernizację... więcej

Więcej pieniędzy dla klubów

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W drugim półroczu 2018 dziewięć łódzkich klubów otrzyma dotacje z miejskiego programu wspierania... więcej

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

Rozpoczynamy remonty na Tuwima i Nawrot

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W niedzielę rozpoczynamy kolejne prace w ramach rewitalizacji obszarowej. Od 22 lipca rozpocznie się... więcej

595. Urodziny Łodzi. Zapraszamy na festiwale zdrowia, ekologii i ratownictwa

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżają się 595. Urodziny Łodzi. W tym roku po raz pierwszy odbędą się trzy festiwale: zdrowia,... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.