Żarty się skończyły

W decydującą fazę wkraczają rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet. Ostatnią kolejkę rundy zasadniczej rozegrano w środę, a już w niedzielę rozpocznie się walka o medale. W półfinałach zagrają m.in. dwie łódzkie drużyny, które pierwszą część sezonu zakończyły w Atlas Arenie.

Jako pierwsze wyszły na boisko siatkarki ŁKS Commercecon. Podopieczne Michala Maska przed rozpoczęciem meczu z Poli Budowlani Toruń miały jeszcze teoretyczną szansę na wyprzedzenie Developresu SkyRes Rzeszów i zakończenie fazy zasadniczej na drugim miejscu. By tak się stało łodzianki musiały zdobyć komplet punktów i liczyć na to, że zespół z Podkarpacia we własnej hali nie zdoła nic ugrać z walczącą o przysłowiową pietruszkę Eneą PTPS Piła. Pierwszy warunek został spełniony, jednak przy wygranej rzeszowianek nie miało to żadnego wpływu na układ tabeli. Ciekawostką jest fakt, że ŁKS Commercecon zakończył ekstraklasową przygodę zespołu, z którym dwa lata temu awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po porażce 0:3 w Łodzi drużyna Poli Budowlani zakończyła sezon na przedostatnim, spadkowym miejscu w tabeli i razem z MKS Dąbrowa Górnicza musi się pożegnać z Ligą Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon Łódź – Poli Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17). ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Athina Papafotiou, Deja McClendon, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka, Krystyna Strasz (libero) oraz Regiane Bidias, Julita Rafałku, Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk, Izabella Szyjka (libero). MVP: Izabela Kowalińska.  

Zespół Maska rywalizację w play-off zacznie w poniedziałek 16 kwietnia (godz. 18) w Rzeszowie. Dzień wcześniej (godz. 20) walkę o finał rozpoczną w Policach zawodniczki Grot Budowlani, które rundę zasadniczą zakończyły na czwartym miejscu. W ostatnim meczu aktualne wicemistrzynie Polski podejmowały broniącego mistrzostwa Chemika, z którym zagrają w półfinale. W rundzie zasadniczej dwa razy lepsze były policzanki. Po zwycięstwie we własnej hali 3:0, Chemik wygrał rewanż w Atlas Arenie 3:1.

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25). Grot Budowlani: Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Martyna Grajber, Lulia Piotrowska, Pavla Vincourova, Agata Witkowska (libero) oraz Hana Cutura, Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak, Justyna Kędziora.  

Półfinałowa rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych. Po meczach wyjazdowych walka przeniesie się do Atlas Areny, gdzie 17 kwietnia zawodniczki Grot Budowlani podejmą Chemika, a 19 kwietnia ŁKS Commercecon zmierzy się z Developresem SkyRes. Ewentualne trzecie spotkania zostaną rozegrane w Policach i Rzeszowie (21 kwietnia).

Polecane aktualności

Na korepetycje "sierpniowych maturzystów" zaprasza Teresa Łęcka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - fot. Monika Pawlak

Pomoc dla „sierpniowych” maturzystów. Bezpłatne korepetycje z matematyki

Monika Pawlak / MOPS

30 lipca rozpoczynają się bezpłatne korepetycje z matematyki dla maturzystów, którzy w sierpniu będą... więcej

Bezrobotne kobiety z rewitalizowanych obszarów Łodzi zmieniają swoje życie. Uczą się opieki nad osobami starszymi i chorymi. Zostaną opiekunkami medycznymi, a po kursie mają zagwarantowaną pracę. - fot. Stefan Brajter

Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną

Marlena Kamińska / BPKSiT

Bezrobotne kobiety z rewitalizowanych obszarów Łodzi zmieniają swoje życie. Uczą się opieki nad... więcej

W czwartek, 19 lipca, rozpoczyna się przebudowa ul. Skorupki. Obniżone zostaną m.in. bardzo wysokie i nieestetyczne krawężniki - fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Rozpoczyna się remont ul. Skorupki

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W czwartek, 19 lipca, rozpoczyna się przebudowa ul. Skorupki na odcinku między ulicami Piotrkowską i... więcej

Hala gotowa do użytku

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Dobiegły końca prace przy budowie małej hali sportowej, sąsiadującej z Atlas Areną i stadionem przy... więcej

595. Urodziny Łodzi. W podróż ku średniowiecznym korzeniom Łodzi

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

29 lipca na Starym Rynku na mieszkańców czekać będą atrakcje w stylu średniowiecznym. Przy obelisku... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.