Zbliża się VIII Międzynarodowy Festiwal "Teatralna Karuzela"

Organizatorzy Teatralnej Karuzeli odkrywają karty programowe i zapraszają dzieci oraz rodziców do wspólnej zabawy podczas spektakli, imprez plenerowych, projekcji filmowych, warsztatów i spotkań. Festiwal potrwa od 26 maja do 2 czerwca 2018 roku.

mat. UMŁ
Program "Teatralnej Karuzeli" to nie tylko spektakle, ale także wydarzenia towarzyszące i miasteczko festiwalowe

W programie tegorocznej edycji znalazły się spektakle teatralne z polski i zagranicy, wśród gości są m.in. Teatr Zagłębia z Sosnowca, Nowy Teatr i Teatr Guliwer z Warszawy, Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha, Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej, Teatr TamTam z Holandii, Puppet’s Lab z Bułgarii oraz Teatr Narodowy z Bergen w Norwegii.

Dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi Konrad Dworakowski podkreśla, że "Teatralna Karuzela" jest w tej chwili jedynym corocznym festiwalem w Polsce, który prezentuje twórczość dla dzieci z tak szerokiego kręgu form i gatunków, wykraczając poza środowisko np. teatru lalek. - Szeroka oferta festiwalu wynika przede wszystkim z doświadczeń artystów, których potrzebujemy w teatrze dla dzieci, zajmujących się  także teatrem wykraczającym poza środowiskową lalkową formułę, włączającą najciekawsze elementy, które pojawiają się w sztuce dla dzieci. To odgrywa rolę kulturotwórczą, a i teatr, i festiwal aspiruje do tego, aby taką rolę pełnić - tłumaczy dyrektor festiwalu Konrad Dworakowski.

Program "Teatralnej Karuzeli" to nie tylko spektakle, ale także wydarzenia towarzyszące i miasteczko festiwalowe - Republika Dzieci, która w tym roku stanie w parku Źródliska, gdzie przy współpracy z warszawskim festiwalem filmowym "Kino w trampkach" wyświetlane będą obrazy filmowe. Festiwal to także liczne warsztaty z pogranicza różnych sztuk i tematów oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. Justyną Sobczak, reżyserką spektaklu "Wróg", Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki "Wędrówka Nabu" i Natalią Bażowską, artystką wizualną. Organizatorzy zadbali także o muzyczną stronę festiwalu, przygotowując zabawy taneczne oraz koncerty zespołów T/Aboret i The Recyklofons.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt