Księgowy Zobowiązań (Account Payable Accountant)

Recticel Sp.z o.o.

Twoja rola:

W Polsce Recticel działa w ramach linii biznesowej Bedding i Insulation. W Łodzi firma produkuje materace i łóżka kontynentalne (znane w Polsce z takich marek jak Sembella czy Schlaraffia), zatrudniając 600 osób. Także w Łodzi zlokalizowany jest zespół księgowości pracujący dla kilku spółek w Europie.

Jako Księgowy Zobowiązań dołączysz do kilkunastoosobowego, nowopowstałego zespołu księgowego, który zajmuje się procesami księgowymi oraz raportowaniem. Będziesz miał możliwość pracy w międzynarodowym środowisku poprzez interakcję z różnymi lokalnymi podmiotami z grupy Recticel, znajdującymi się w Europie. Jako Księgowy Zobowiązań podlegał będziesz bezpośrednio menedżerowi tego zespołu oraz właścicielowi procesów Account Payable.

Twoje zadania:

  • Księgowanie faktur kosztowych w systemie księgowym
  • Uzgadnianie sald i rozrachunków z dostawcami
  • Weryfikacja danych w systemie księgowym
  • Komunikacja z SSC w Belgii (płatności, VAT)
  • Kontakt z dostawcami
  • Kontakt z osobami zamawiającymi
  • Udział w projektach

Twoje kompetencje:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane: księgowość, finanse, ekonomia
  • Dobra znajomość języka angielskiego. Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Mile widziane doświadczenie w księgowości, w firmie produkcyjnej
  • Dobra znajomość pakietu MS Excel, MS Office
  • Znajomość SAP będzie dodatkowym atutem
  • Rozwinięte umiejętności analizowania danych, wyciągania wniosków i przygotowywania syntezy
  • Dobre umiejętności organizacyjne, komunikacyjne oraz umiejętność pracy w zespole

Co oferujemy:

  • Oferujemy Ci ciekawą i ambitną pracę w rozwijającej się dynamicznie firmie międzynarodowej, będącej liderem w swojej branży
  • Odnajdziesz u nas przyjazną atmosferę, wsparcie kolegów, ale także dużo wyzwań i dynamicznej pracy
  • Zapewnimy Ci ciekawy pakiet socjalny obejmujący trzynastą pensję, dofinansowanie posiłków, opiekę medyczną, kartę sportową dla aktywnych, imprezy świąteczne dla pracowników oraz dla dzieci i inne
  • Jeśli będziesz chcieć w przyszłości rozwijać się na innym stanowisku, w innej funkcji to też odnajdziesz taką możliwość.

Informacje dodatkowe

Wymiar etatu:
Pełny etat

Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony

Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia

Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie

Branża / kategoria:
Księgowość / Audyt