Główna Księgowa / Główny Księgowy

Mosty Łódź S.A.

Opis stanowiska

Opis Stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości (podatki i rachunkowość) spółki z branży budowlanej,

  • Organizacja i koordynacja pracy zespołu księgowego, w tym nadzór i analiza zapisów księgowych,

  • Kontrola poprawności księgowań, ostateczna kontrola formalno – rachunkowa dokumentów księgowych,

  • Sporządzanie i kalkulacja deklaracji podatkowych (CIT, VAT, JPK i innych obowiązujących),

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych z godnie z ustawą o rachunkowości,

  • Sporządzaniem raportów finansowych oraz raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu oraz do instytucji zewnętrznych; banki, GUS, NBP,

  • Sporządzanie sprawozdań skonsolidowanych,

  • Sporządzanie dokumentacji na potrzeby cen transferowych,

  • Kształtowanie polityki rachunkowości spółki, udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych , usprawnianie procesów księgowych,

  • Współpraca z Dyrektorem Finansowym i działami w zakresie merytorycznego wsparcia w obszarze księgowo – podatkowym,

  • Współpraca z audytorami, doradcami, oraz instytucjami zewnętrznymi, kontakty z urzędem skarbowym,

  • Usprawnianie i automatyzacja pracy zespołu księgowego,

  • Optymalizacja pracy zespołu księgowego, wdrażanie usprawnień,

  • Współpraca z wewnętrznymi komórkami organizacyjnymi w obszarze powierzonych obowiązków.

Wymagania

Wymagania

  • Minimum 10- letnie doświadczenie w księgowości na samodzielnym stanowisku lub 5- letnie na stanowisku Głównego księgowego,

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne – preferowane w zakresie rachunkowości,

  • Znajomość przepisów podatkowych i z zakresu rachunkowości,

  • Dobra znajomość przepisów księgowych oraz podatkowych dotyczących rozliczania kontraktów zagranicznych,

  • Znajomość zasad rozliczania produkcji budowlanej,

  • Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych jednostkowych oraz skonsolidowanych,

  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel,

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego i / lub języka niemieckiego,

  • Wysokie zdolności analityczne,

  • Bardzo dobre umiejętności interpersonalne i organizacyjne,

  • Samodyscyplina i dobra organizacja czasu pracy (dokładność, terminowość),

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,

  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • Pakiet socjalny,

  • Stabilność zatrudnienia.

Ostatnia aktualizacja:
16.10.2020

Branża / kategoria:
Kadra zarządzająca, Księgowość / Audyt / Podatki