Łódź jutra. Idea dla miasta Łodzi

 

 

 

DRODZY ŁODZIANIE,

przez lata goniliśmy innych, dziś czas na to, abyśmy stali się liderem.

W czasie światowej pandemii, zmian klimatu, triumfu populizmu i odwrotu od podstawowych wartości, mamy szansę wyznaczyć drogę, którą podążą inni.

Będziemy pierwszym miastem w Polsce i prawdopodobnie jednym z nielicznych w Europie, które przygotuje strategię rozwoju odpowiadającą nowym wyzwaniom i nowej rzeczywistości.
W świecie w którym nic nie jest już takie samo, wiele musimy zmienić. Tam gdzie większość widzi kryzys, my dostrzegamy szansę.

Dzięki Wam jesteśmy liderem partycypacji społecznej w Polsce. Ale to za mało.
Musimy przenieść dialog z mieszkańcami na zupełnie inny poziom. Dlatego w nowej strategii stawiam przede wszystkim na Was.


Miasto jest Wasze. Oddaję Łódź w Wasze ręce. Wiem, że się nie zawiodę.

HANNA ZDANOWSKA
Prezydent Miasta Łodzi


Zobacz prezentację przeczytaj strategię, dowiedz się, jak ma wyglądać Łódź jutra Wyraź opinię, weź udział w konsultacjach, warsztatach weż udział w warsztatach on-line. Zapisz się! Masz pytania? Zadzwoń Zapisz się na newsletter


Łódź – miasto tworzone wspólnie… czyli miasto, które rozwijamy wspólnymi siłami. Wspieramy aktywne grupy sąsiedzkie, pomagamy Mieszkankom i Mieszkańcom realizować ich pomysły, wspólnie podejmujemy decyzje o przyszłości Łodzi.

Strategia to forma deklaracji – chcemy zmieniać nasze miasto, by żyło się w nim lepiej. Nam wszystkim – Mieszkankom i Mieszkańcom Łodzi.

Dlatego zanim przejdziemy do działań, zanim strategia stanie się konkretnym dokumentem, chcemy zapytać Cię o zdanie. Jak wygląda Łódź Twoich marzeń?

DOWIEDZ SIĘ JAK MA WYGLĄDAĆ ŁÓDŹ JUTRA!

Dokumenty diagnostyczne do projektu Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+

WEŹ UDZIAŁ W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH!

28 grudnia 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+, które potrwają do 31 stycznia 2021 r. W styczniu odbędą się spotkania online w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Dodatkowo odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży. Seniorki i seniorzy będą mogli zgłaszać swoje propozycje w trakcie dyżurów telefonicznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi zapisami dokumentu zapraszamy na warsztaty. Zobaczysz nas również w swojej okolicy!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KONSULTACJACH >>

CO DALEJ?

28.12.2020 – 31.01.2021 - I etap konsultacji projektu Strategii

W ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji opublikujemy raport, w którym odniesiemy się do wszystkich wysłanych i przekazanych przez Was propozycji i uwag. Następnie zaktualizujemy projekt Strategii, który zostanie poddany konsultacjom ponownie.

I/II kwartał 2021 roku - II etap konsultacji projektu Strategii

Planujemy ich organizację na przełomie I i II kwartału 2021 roku. Oprócz mieszkanek i mieszkańców Łodzi, Strategia będzie wtedy konsultowana z licznymi podmiotami i instytucjami.

W drugim etapie konsultacji społecznych planujemy:

  • Spotkania konsultacyjne
  • Dyżury telefoniczne
  • Zbieranie uwag przez formularze konsultacyjne

2021 rok - Przyjęcie Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+


Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter

poinformujemy Ciebie o wszystkich wydarzeniach i spotkaniach konsultacyjnych!

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jeżeli masz pytania:

  • odnośnie konsultacji społecznych - zadzwoń do Biura Aktywności Miejskiej:
    42 638 44 53
  • odnośnie treści projektu Strategii - zadzwoń do Biura Strategii Miasta:
    42 638 41 00