Link do formularza internetowego:
Formularz można wypełnić do 31 stycznia 2021 r.
28 grudnia 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+, które potrwały do 31 stycznia 2021 r. W styczniu odbyły się spotkania online w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Dodatkowo odbyły się spotkania dla dzieci i młodzieży. Seniorki i seniorzy mogli zgłaszać swoje propozycje w trakcie dyżurów telefonicznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi zapisami dokumentu zaprosiliśmy na warsztaty. Mogłeś/aś nas zobaczyć również w swojej okolicy!
TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY!
Rozważymy każdą zgłoszoną przez Ciebie propozycję!
Wypełnij formularz:
Link do formularza internetowego:
Formularz można wypełnić do 31 stycznia 2021 r.
Załącz wypełniony formularz do maila i wyślij go na adres: lodzjutra@uml.lodz.pl
Formularze można wysyłać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Formularz konsultacyjny [DOC] (62 KB)
Formularz konsultacyjny [PDF] (647 KB)
Możesz wydrukować w domu formularz konsultacyjny i wysłać go pocztą na adres:
Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź
Formularze można wysyłać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Liczy się data stempla pocztowego.
Formularz konsultacyjny [DOC] (62 KB)
Formularz konsultacyjny [PDF] (647 KB)
W podanych siedzibach Urzędu Miasta Łodzi znajdziesz oznakowaną urnę, do której możesz wrzucić wypełniony formularz konsultacyjny. Na miejscu znajdziesz ulotkę z formularzem konsultacyjnym. Możesz też wrzucić wydrukowany przez siebie formularz.
Formularze można wrzucać do urn od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Formularz konsultacyjny [DOC] (62 KB)
Formularz konsultacyjny [PDF] (647 KB)
W podanych siedzibach Biblioteki Miejskiej w Łodzi możesz zostawić wypełniony formularz konsultacyjny w godzinach ich funkcjonowania. Od 28 grudnia 2020 r. na miejscu znajdziesz ulotkę z formularzem konsultacyjnym.
Formularze można zostawiać od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Godziny otwarcia poszczególnych filii znajdziesz TUTAJ.
Formularz konsultacyjny [DOC] (62 KB)
Formularz konsultacyjny [PDF] (647 KB)
Chcesz przekazać swoje opinie ustnie? Zadzwoń do nas! Czekamy na Twój telefon w godz. 10-12 w każdy roboczy piątek stycznia: 8, 15, 22 i 29 stycznia. Twój telefon odbierze osoba z Biura Aktywności Miejskiej.
Chcesz się dowiedzieć więcej o przyszłości Łodzi? Spotkaj się z nami!
W trakcie spotkań opowiemy o założeniach Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+. Przewidujemy też czas na pytania i dyskusję. Część spotkań będzie transmitowana na żywo:
- na Facebooku na profilu Decydujemy o Łodzi - www.facebook.com/decydujemy.lodz
- na YouTube - www.youtube.com/channel/UCIUx9g9sBYSGK5pTWls9KHg
Udział w spotkaniu jest dobrowolny i równoznaczny ze zgodą na nieodpłatne utrwalanie wizerunku uczestniczek i uczestników oraz jego udostępnienie na stronach internetowych Urzędu Miasta Łodzi, Facebook i YouTube. Klikając w link spotkania oświadczam, że zapoznałam/em się z klauzulą informacyjną (RODO). Informujemy że jest możliwość:
- wpisania przy logowaniu do Zooma innego nicku niż imię lub nazwisko (niepozwalającego na identyfikację uczestniczki/uczestnika)
- niewłączania kamery w trakcie spotkania
- pisania na czacie zamiast używania mikrofonu
Pierwsze spotkanie konsultacyjne o nowej Strategii dla Łodzi 2030+ za nami. Nowy dokument zdecydowanie budzi emocje i zainteresowanie - mieszkańcy i mieszkanki uczestniczący w spotkaniu szukali w jego zapisach ważnych dla siebie tematów: edukacji, przede wszystkim tej regionalnej i łódzkiej, turystyki, transportu oraz kwestii związanych z ochroną środowiska. Dokument, chociaż ma charakter ogólny, powinien wskazywać i umożliwiać realizację projektów ważnych dla mieszkańców i mieszkanek. Temu właśnie służyło pierwsze spotkanie konsultacyjne - wspólnie sprawdziliśmy, czy zarówno ogólne tematy jak i konkretne zadania zgadzają się ze wskazanymi w Strategii kierunkami rozwoju miasta, czy zapisane cele, zarówno strategiczne jak i operacyjne odpowiadają faktycznym potrzebom łodzianek i łodzian.
Zobacz nagranie z transmisji na żywo ze spotkania:
Zobacz odpowiedzi uczestniczek i uczestników:
Перегляньте прямі кадри вступу до зустрічі:
Nudzisz się w ferie? Porozmawiaj z nami o przyszłości miasta!
W styczniowe soboty w godz. 10:00-13:00 zapraszamy osoby zainteresowane wspólną pracą nad treściami poszczególnych filarów strategii na warsztaty online.
Strategia dla Łodzi 2030+ to dokument kierunkowy - wskazuje ramy w których miasto będzie organizować, inwestować, działać przez najbliższe lata. Aby była skuteczna - pozytywnie wpływała na jakość życia w Łodzi - muszą się w nią wpisać wszystkie potrzeby łodzianek i łodzian. Czy się wpisują? Warsztaty, które organizujemy są właśnie po to, by to sprawdzić. W trakcie warsztatów porozmawiamy o strategii - wyjaśnimy czym są filary strategii, jak się ze sobą łączą, z czego wynikają. Omówimy wspólnie obszary tematyczne - czy odzwierciedlają potrzeby mieszkańców i mieszkanek, Które z nich są szczególnie ważne i dlaczego. Na koniec sprawdzimy cele operacyjne - czy odpowiadają na oczekiwania łodzianek i łodzian? Jeżeli tak, poszukamy konkretnych rozwiązań, które pozwolą je lepiej realizować, jeżeli nie... będziemy rekomendować zapisanie nowych!
Na początku każdych warsztatów odbędzie się prezentacja poszczególnych filarów, którą będziemy transmitować na żywo, a następnie uczestniczki i uczestnicy w grupach przy wsparciu moderatorek i moderatorów będą pracować grupowo. Część warsztatowa nie będzie transmitowana. Po każdym spotkaniu dostępne będzie podsumowanie.
Warunkiem stabilnego funkcjonowania miasta jest dbałość o utrzymanie w jak najlepszym stanie środowiska, infrastruktury, w tym społecznej, oraz zapewnienie sprawności systemów zarządzania miastem w sferach społecznej, gospodarczej i przestrzennej tak, aby były one odporne na szoki wewnętrzne i zewnętrzne oraz nadchodzące zmiany klimatyczne.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Rozwój kapitału ekonomicznego i społecznego są kluczowymi warunkami zapewnienia przetrwania i rozwoju obecnych oraz przyszłych pokoleń mieszkańców. Wiele decyzji rozwojowych podejmowanych dziś stanowi inwestycje w jakość życia, przestrzeni i jakość prowadzenia aktywności gospodarczej w przyszłości
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Miasto jest nie tylko sprawnym systemem zarządczym zapewniającym możliwie najwyższej jakości usługi publiczne oraz warunki rozwoju, ale jest także środowiskiem i przestrzenią, w którym są realizowane pragnienia jak najlepszego życia we wspierającym człowieka otoczeniu. Dlatego tak ważne jest dostosowanie oferty miasta do oczekiwań tych, którzy w nim mieszkają, pracują i realizują swoje inicjatywy.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Mieszkańcy miast oczekują, że te nie tylko zaspokoją ich podstawowe oczekiwania, ale będą ich inspirowały i zapewnią podstawę do dumy. Dlatego miasta poszukują pomysłów na wywoływanie zachwytu mieszkańców a przy okazji odwiedzających.
W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o następujących kwestiach:
Zobacz wstęp do warsztatów:
Obowiązują zapisy!
Zasady warsztatów: