Decydujące mecze żużlowców Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off?

Ogromne znaczenie będzie miało nadchodzące spotkanie zawodników H. Skrzydlewska Orzeł z Aforti Start Gniezno w przedostatniej kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej. Wynik tego meczu może otworzyć lub mocno skomplikować łódzkiej ekipie drogę do fazy play-off.

Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? -  fot. Orzeł Łódź
Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? , fot. Orzeł Łódź

Po 12 seriach spotkań zespół prowadzony przez Michała Widerę i Piotra Świderskiego ma na koncie dziesięć punktów i z takim dorobkiem zajmuje szóste miejsce w tabeli. Lokatę niżej plasuje się Start, który w 11 spotkaniach zebrał osiem oczek. Przed konfrontacją z Orłem ekipa z Gniezna pojedzie jeszcze do Krosna, gdzie w zaległym meczu 9. kolejki zmierzy się z miejscowymi Wilkami. Przed starciem w Łodzi oba zespoły będą więc już miały za sobą taką samą liczbę spotkań i pełną wiedzę o dotychczasowym bilansie rywala. Chociaż w sporcie niczego nie można być pewnym, to bardzo prawdopodobne, że po meczu ze Startem ekipa H. Skrzydlewska powiększy swój dorobek punktowy. Do umiarkowanego optymizmu skłania nie tylko wynik spotkania z pierwszej rundy (55:35 dla Orła) i duża szansa na punkt bonusowy, ale też dobra postawa łodzian w wyjazdowym starciu z liderem eWinner 1. Ligi.

Dobry występ Orła Łódź z liderem

Abramczyk Polonia Bydgoszcz po jedenastu kolejkach miała 11 punktów przewagi nad zespołem z Łodzi. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem meczu większość osób zastanawiała się nie nad tym, kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji, ale nad wysokością wygranej gospodarzy. Przyjezdni postawili się jednak faworytowi i niewiele zabrakło, by sprawili dużą niespodziankę. Na taką liczył z pewnością Witold Skrzydlewski, który przed wyjazdem do lidera postarał się o dodatkową motywację dla swoich zawodników.

– Rodzina Skrzydlewskich ufundowała premię dla drużyny. W przypadku zwycięstwa lub remisu w Bydgoszczy zespół otrzyma bonus w wysokości 40 tys. zł. – poinformował honorowy prezes KŻ Orzeł. 

Ostatecznie niespodzianki nie było, lecz łodzianie stoczyli wyrównany bój i do ostatniego biegu mieli realną szansę na zwycięstwo. Po sześciu wyścigach prowadzili 21:15, a do biegów nominowanych przystępowali, mając zaledwie dwa oczka mniej od faworyta. Ten ostatni zdołał się jednak obronić i po dwóch kolejnych remisach zapewnił sobie wygraną 46:44. Warto zwrócić uwagę na fakt, że o sukcesie lidera przesądziła znakomita postawa… juniora. Wiktor Przyjemski pojechał w pięciu biegach i wszystkie wygrał, zdobywając 15 pkt. W łódzkiej ekipie najbliżej tego wyniku był Brady Kurtz, który ukończył zawody z dorobkiem 13 pkt. Dwucyfrowy wynik uzyskał również Niels Kristian Iversem (10 pkt.). 

– Obserwując jazdę Wiktora, można było złapać się za głowę – podsumował Widera, który teraz musi skupić się na jak najlepszym przygotowaniu swojej drużyny do potyczki ze Startem. Ma się ona rozpocząć w sobotę, 16 lipca, o godz. 16:30. Sprzedaż biletów na to spotkanie prowadzona jest za pośrednictwem portalu kupbilet.pl oraz stacjonarnie w kwiaciarni H. Skrzydlewska na Moto Arenie Łódź. Wejściówki normalne kosztują 40 zł, a ulgowe – 20 zł (wiek 8-18 lat) i 10 zł (do lat 7). Osoby zainteresowane biletami VIP kupią je w cenach: 150 zł (normalny), 60 zł (wiek 8-18 lat) i 10 zł (do lat 7).

Końcówka zmagań w Rybniku

Zasadniczą rundę rozgrywek żużlowcy H. Skrzydlewska Orzeł zakończą w Rybniku, gdzie w ostatniej kolejce jeździć będą z ostatnim w tabeli ROW. Teoretycznie łodzianie mają otwartą drogę do fazy play-off, w której wystąpi sześć drużyn. Jeśli więc nie pokpią sprawy i w meczach z dwoma niżej notowanymi rywalami pozostaną faworytami, to swój cel zrealizują. Muszą jednak do końca zachować czujność, bo nawet ich mecz w Bydgoszczy pokazał, że przysłowiowy Kopciuszek może napsuć sporo krwi teoretycznie silniejszej ekipie.

Zobacz także


Polecane aktualności

Drugi tunel KDP pojedzie pod Łodzią Kaliską i Retkinią -  mat. pras.

Drugi tunel średnicowy pod Łodzią. KDP pojedzie pod dworcem Łódź Kaliska i Retkinią [MAPA]

mat.pras. / ŁÓDŹ.PL

Prace przy tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi wchodzą w kolejną fazę – spółka CPK złożyła wniosek... więcej

Fern w OFF Piotrkowska -  mat. prasowe

Wielkie zmiany w OFF Piotrkowska. Nowy budynek Fern, a obok... szpilkostrada [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach / ŁÓDŹ.PL

Rewolucyjne zmiany czekają OFF Piotrkowska Center, jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej... więcej

Zlot food trucków przy Skorupki -  fot. Paweł Łacheta

Zlot food trucków w hali MOSiR Łódź. Jedzenie, dmuchańce i postacie z Psiego Patrolu

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

W zbliżający się weekend hala sportowa MOSiR (ul. Skorupki 21) zapełni się food truckami z całej... więcej

Zmiany w kursowaniu MPK Łódź 15 sierpnia -  fot. ŁÓDŹ.PL

Zmiany w kursowaniu MPK Łódź w Święto Wojska Polskiego. Które linie pojadą objazdami?

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W poniedziałek, 15 sierpnia, z uwagi na obchodzone święta, niektóre linie MPK Łódź pojadą objazdami. więcej

Student Depot II -  fot. mat. pras.

Prywatny akademik powstaje przy Wróblewskiego. Ponad 400 miejsc dla studentów [WIZUALIZACJE]

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Przy ul. Wróblewskiego 21, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla akademickiego oraz kampusu... więcej

Kontakt