Derbowy maj. Łódzkie siatkarki walczą o brąz w pojedynku na szczycie

To będzie prawdziwy derbowy maj. Poza starciem ŁKS z Widzewem kibice będą mogli obejrzeć przynajmniej trzy pojedynki siatkarek ŁKS i Budowlanych. I to na szczycie Tauron Ligi. Łódzkie drużyny zagrają o brązowy medal mistrzostw Polski. Sprawdziliśmy, kto ma większe szanse w tym pojedynku i co mówią trenerzy przed ostatnią fazą play-offów.

Siatkarskie derby Łodzi -  fot. Łódź.pl
Siatkarskie derby Łodzi , fot. Łódź.pl

To jest już pewne. Do Łodzi powędruje brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. Nie wiemy jedynie, która drużyna go wywalczy. Szanse są wyrównane, bo zarówno zespół ŁKS-u Commercecon Łódź, jak i Grot Budowlanych Łódź prezentowały się w tym sezonie bardzo dobrze. Oba dotarły do półfinałów i przegrały w nich z wyjątkowo mocnymi drużynami — Chemikiem i DevelopResem. Oznacza to, że łódzkie kluby znalazły się czwórce najlepszych w kraju. Sport jednak jest bezlitosny i trzeba wyłonić lepszą drużynę. Dla kibiców to dobra wiadomość, bo „mały finał” Tauron Ligi rozgrywany jest do trzech zwycięstw. A to oznacza, że czekają nas minimum trzy spotkania derbowe.

Kto ma większe szanse?

Gdyby wziąć pod uwagę suche statystyki, to większe szanse na brąz mają siatkarki ŁKS-u. Nie ma wątpliwości, że drużyna prezentowała się w tym sezonie po prostu lepiej. Rundę zasadniczą zakończyła na 3. miejscu, podczas gdy Budowlani dwa oczka niżej. Jednak statystyki nie zawsze są pomocne, bo przed sezonem niewielu przecież stawiało na niebiesko-biało-czerwone i niewielu wróżyło im walkę o finały. Tymczasem stało się inaczej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że starcia obu klubów są wyjątkowo zacięte i jak to derby, bywają nieprzewidywalne. Na 15 rozegranych dotąd meczów w lidze, 8 wygrał ŁKS, a 7 Budowlani. To niewielka różnica. Dodatkowo to Budowlani mają na swoim koncie więcej wygranych setów, na 60 rozegranych wygrały 32. Swoją siłę siatkarki Grota pokazały też w ostatnich derbach, wygrywając w sezonie zasadniczym z Łódzkimi Wiewiórami aż 3:0.

Przed pierwszym starciem

Obie drużyny do meczów o trzecie miejsce, mogą podchodzić z zupełnie innej perspektywy. ŁKS z pewnością miał większe ambicje. Zarówno kibice, jak i działacze, widzieli drużynę w walce o mistrzostwo. Z kolei zawodniczki Budowlanych dotarcie tak wysoko mogą już uznać za sukces, bo jeszcze przed sezonem obawialiśmy się gry w środku tabeli. Czy to jednak będzie miało znacznie?

– Nastawiamy się bojowo. Przede wszystkim wiemy, o co gramy. To medal mistrzostw Polski, nieistotne już z jakiego kruszcu – podkreśla szkoleniowiec ŁKS-u Michał Cichy. O bojowym nastawieniu zapewnia też trener Budowlanych.

- Nie uważam, że sukcesem jest samo wejście do czołowej czwórki. Zrealizowaliśmy jakiś cel minimum, ale sukcesem będzie zdobycie brązowego medalu – mówi przed derbami Maciej Biernat.

Pierwszy mecz w niedzielę

Pierwsze starcie pomiędzy ŁKS-em a Budowlanymi zaplanowano już 2 maja. Drużyny wyjdą na parkiet hali przy al. Unii o 17:30. Gospodarzem będzie ŁKS, jako drużyna wyżej sklasyfikowana w sezonie zasadniczym. 4 dni później to Budowlane podejmą swoje lokalne rywalki, choć w tej samej hali. Trzeci mecz siatkarki zagrają 8 maja. I niewykluczone, że to nie będzie koniec rywalizacji, bo o medalu zdecydują 3 wygrane. Możliwe więc, że jeśli walka będzie zacięta, to będziemy mogli oglądać jeszcze nawet dwa kolejne mecze derbowe.

Zobacz także


Polecane aktualności

Mała mama -  fot. kadr z filmu Mała Mama

Projekcja filmu „Mała mama” w Muzeum Kinematografii. Dodatkowo dyskusja z psychologiem

KaWa / ŁÓDŹ.PL

We wtorek (24 maja) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w Muzeum... więcej

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Łodzianie zagrają o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Najstarszy sklep z farbami -  fot. Radosław Jóźwiak

Najstarszy w Łodzi sklep z farbami. Pan Kazimierz prowadzi go od 50 lat

red / ŁÓDŹ.PL

Pan Kazimierz od ponad 50 lat prowadzi sklep z farbami i artykułami malarskimi. Sklep odziedziczył... więcej

IV liceum ogólnokształcące w Łodzi -  fot. Wikipedia

Łodzianizmy. Kto do „Czwórki” chodzi, ten po angielsku szprecha…

agr / ŁÓDŹ.PL

Kiedyś żeńskie liceum, aktualnie placówka koedukacyjna cieszącą się dużym uznaniem. Historia... więcej

Kontakt