Fatalny początek roku w wykonaniu siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w bardzo słabym stylu przegrały u siebie z liderem tegorocznych rozgrywek DevelopResem Rzeszów 0:3. Łódzkie Wiewióry nie miał na parkiecie zbyt wiele do powiedzenia, a zryw w końcówce spotkania nie wystarczył nawet do wygrania jednego seta. Łódzkie Wiewióry przeżywają kryzys, który trudno wytłumaczyć.

ŁKS Commercecon Łódź -  fot. ŁKS
ŁKS Commercecon Łódź , fot. ŁKS

Pierwszy mecz w nowym roku miał udowodnić, że wpadki, jakie zdarzały się łodziankom w tym sezonie, takie jak przegrane z MKS-em Kalisz, czy Volley Wrocław, wynikały jedynie z zadyszki i napiętego kalendarza, wypełnionego między innymi spotkaniami w europejskich pucharach. Do starcia na szczycie Tauron Ligi ŁKS miał przystąpić wypoczęty i przygotowany. Tak się jednak nie stało. Rzeszowianki nie miały żadnych problemów, żeby wygrać mecz na trudnym terenie pewnie i za trzy punkty.

Deklasacja

Problemy zaczęły się już w pierwszym secie, kiedy po w miarę dobrym wejściu w spotkanie gospodyń, do akcji wkroczyła była zawodniczka ŁKS-u An Kalandadze. Dobra gra przyjezdnych pozwoliła wyjść im na wysokie prowadzenie 13:18. Taką przewagę trudno było zniwelować, choć trzeba przyznać, że ełkaesianki próbowały, ale udało im się zdobyć jeszcze tylko 6 punktów i ostatecznie przegrały pierwszą partię do 19. Drugi set jednak był już absolutną deklasacją. Rzeszowianki trzymały nerwy na wodzy i szybko dogoniły gospodynie, które zyskały na początku kilkupunktową przewagę. Z 5 punktowej zaliczki po stronie Wiewiór zrobiło się 7 punktów straty, co w zasadzie przesądziło o losach tej części gry, która skończyła się wynikiem 16:25. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, a kibice w końcówce mogli jeszcze mieć nadzieję, że uda się przedłużyć mecz i myśleć o tie-breaku. Nic z tego. Krótki zryw i gra w końcówce na przewagi to niewystarczająca broń na pretendentki do zdobycia w tym roku złotego medalu. Ostatecznie trzecią partię rzeszowianki wygrały 25:27 i cały mecz 0:3.

Niezrozumiałe błędy

W ŁKS po raz kolejny zawiodło przyjęcie. Problemem były też skuteczne ataki. Łodzianki sporo punktów straciły również po własnych błędach. Dlatego rzeszowianki nie musiały walczyć o każdy punkt, a zwycięstwo przyszło im zaskakująco łatwo. Siatkarki z al. Unii zaprezentowały naprawdę kiepską siatkówkę, co na tym etapie sezonu nie wróży niczego dobrego. Trener Michal Mašek ma o czym rozmawiać ze swoimi zawodniczkami w szatni. Tym bardziej że przed Wiewiórami kolejne ciężkie starcie — już w najbliższą niedzielę zmierzą się w rewanżu z Chemikiem Police.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Rzeszów, 0:3, (19:25, 16:25, 25:27)

Zobacz także


Polecane aktualności

Konkurs "Mam pomysł na start-up" -  mat. prasowe

Konkurs „Mam pomysł na start-up” rozstrzygnięty. Znamy laureatów

rd / ŁÓDŹ.PL

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Mam pomysł na start-up” zostały GunGuard i Aga Mańskowska –... więcej

ŁKS Commercecon Łódź -  fot. ŁKS

Kolejny hit Tauron Ligi. Czy ŁKS przełamie się w starciu z wiceliderem?

JB / ŁÓDŹ.PL

Tauron Liga nie zwalnia. Już w niedzielę (16 stycznia) kolejny trudny sprawdzian czeka siatkarki ŁKS... więcej

Blue Monday -  fot. Envato Elements

Blue Monday. Jak przygotować się na najbardziej depresyjny dzień w roku?

oszym / ŁÓDŹ.PL

Termin Blue Monday określa trzeci poniedziałek po Nowym Roku. W 2022 przypada on 17 stycznia.... więcej

Miotły czarownicy -  fot. Envato Elements

Gawędy łódzkie. Zośka Strasibotka – tragiczny finał posądzenia o czary

agr / ŁÓDŹ.PL

W XVII-wiecznej Łodzi odbyło się przypuszczalnie kilka procesów o czary, choć do naszych czasów... więcej

Kocia Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Kocim szlakiem po Łodzi. TOP 6 najbardziej kocich łódzkich miejsc [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Odkrywać miasto można na różne sposoby, także te mniej oczywiste. Łódź jest przecież nie tylko... więcej

Kontakt