Kolejny etap przebudowy Wojska Polskiego. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź

Po wyburzeniach i rozbiórkach wykonawca przebudowy Wojska Polskiego zwiększa zakres robót. W związku z tym od niedzieli (6 marca) zmieni się organizacja ruchu oraz trasy autobusów MPK Łódź.

Remont ul. Wojska Polskiego -  fot. ŁÓDŹ.PL
Remont ul. Wojska Polskiego wkracza w kolejny etap , fot. ŁÓDŹ.PL

Na ul. Wojska Polskiego powiększa się zakres robót. Prowadzone są prace ziemne, a to sprawia, że nie jest możliwe utrzymanie stałego przejazdu dla autobusów przez teren budowy. Dlatego od niedzieli (6 marca) komunikacja miejska zostanie poprowadzona przez ul. Krawiecką do ul. Organizacji „Wolności i Niezawisłość”. To pozwoli na przekierowanie trasy jak najbliżej Wojska Polskiego, aby skrócić odległość do przystanków. Aby umożliwić przejazd autobusom konieczne jest także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. 

ZOBACZ TAKŻE: Przebudowa Wojska Polskiego nabiera rozmachu. Wyburzają kamienicę przy Franciszkańskiej [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

Zmiany w organizacji ruchu

Mieszkańcy nadal będą mieli zachowane wjazdy docelowe i możliwość przejazdu przez skrzyżowanie Franciszkańskiej z Wojska Polskiego z północny na wschód. Zmieni się natomiast kierunek ruchu na ul. Krawieckiej. Przejazd możliwy będzie od ul. Zawiszy Czarnego do ul. Organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Odwrócenie jednego kierunku ruchu nastąpi również na ul. Organizacji „Wolność i Niezawisłość” na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Krawieckiej. Przejazd możliwy będzie w stronę ul. Franciszkańskiej.

Zmiany tras autobusów MPK Łódź

Nową trasą w jednym kierunku pojadą linie 85, N6 i Z6.

Linia 85 ARTURÓWEK - Skrzydlata, Warszawska, Astrów, Marysińska, Szklana, Franciszkańska, Zawiszy Czarnego Krawiecka, Organizacji „Wolność i Niezawisłość” Obrońców Westerplatte, Źródłowa, Wierzbowa, Północna, Sterlinga, pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia N6 DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego Krawiecka, Organizacji „Wolność i Niezawisłość” Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska, pętla Marysin Stadion, Marysińska, Inflancka, Łagiewnicka, Warszawska – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r.

Linia Z6 LEGIONÓW / ZACHODNIA - Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego Krawiecka, Organizacji „Wolność i Niezawisłość”, Obrońców Westerplatte, Boya-Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna, Stokowska - SIKAWA CENTRUM HANDLOWE


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Powiązane pliki

Zobacz także


Polecane aktualności

Rugbyści nie składają broni. Master Pharm Rugby Łódź walczą mimo licznych przeciwności

MD / ŁÓDŹ.PL

Mimo wielu przeciwności losu zespół Master Pharm Rugby Łódź nie składa broni i z determinacją walczy... więcej

Latanie dziur -  Łódź.pl

Łatanie dziur w Łodzi. Sprawdź, na których łódzkich ulicach i kiedy

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W najbliższych dniach na Bałutach, Górnej i Widzewie będą prowadzone cząstkowe remonty i prace... więcej

Tężnia w Parku Podolskim -  fot. ŁÓDŹ.PL

Budżet Obywatelski Łódź 2022. Ostatnia szansa na złożenie projektu!

rut / ŁÓDŹ.PL

Psi park na Radogoszczu, rozbudowa parku linowego w parku nad Sokołówką czy roślinna ściana z... więcej

Laboratoria przyszłości -  fot. Envato Elements

Łódzkie szkoły nadal bez dofinansowania od Ministerstwa Edukacji. Co odpowie Czarnek?

red / ŁÓDŹ.PL

24 łódzkie szkoły podstawowe wciąż nie dostały pieniędzy z programu „Laboratoria przyszłości”.... więcej

Great September -  fot. mat. pras.

Great September w Łodzi. Dołączają kolejne gwiazdy, wśród nich Julia Wieniawa!

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Festiwal Great September zaanonsował trzecią grupę wykonawców, którzy w dniach 15-17 wystąpią na... więcej

Kontakt