„Książka za worek śmieci". Zapisz się, pomóż posprzątać i odbierz nagrodę! [SZCZEGÓŁY AKCJI]

Już 17 września 2022 r. w Łodzi odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci". Na uczestników wydarzenia w Łodzi czeka 50 książek, a w całej Polsce - aż 1000. Akcji w naszym mieście towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci.

„Książka za worek śmieci" -  fot. Maciej Bałamut
Już 17 września 2022 r. w Łodzi odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci" , fot. Maciej Bałamut

Jak przyłączyć się do akcji w Łodzi?

Żeby wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci" w Łodzi i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Gdzie zaplanowano sprzątanie?

W Łodzi sprzątane będą tereny lasku przy Elektrociepłowni EC4. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 17 września, o godzinie 10:00, na skwerku przy stacji benzynowej, przy skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Snowalnianej. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki znajduje się tutaj.

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Zbiórka elektroodpadów

Oprócz akcji sprzątania, w Łodzi odbędzie się zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii. – Elektrośmieci będziemy przyjmować od zarejestrowanych uczestników akcji oraz od wszystkich tych, którzy w miejsce zbiórki uczestników przyniosą zalegający w domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będziemy zbierać zarówno zużyte baterie, zepsute klawiatury, telefony, jak i odpady wielkogabarytowe, na przykład pralki czy nienadające się do naprawy lodówki. Dzięki współpracy z organizacją odzysku ASEKOL PL S.A, wszystkie zebrane elektrośmieci trafią do recyklingu. Dla osób, które oddadzą elektrośmieci przygotowaliśmy upominek - praktyczny worek na plecy – przekazała Anna Jaklewicz, organizatorka wydarzenia.

Partnerzy akcji w Łodzi

Sprzątanie Łodzi pomaga zorganizować Urząd Miasta Łodzi. O odbiór śmieci zebranych podczas akcji zadba Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź.

Akcja ogólnopolska

Poza Łodzią swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja „Książki za worek śmieci" odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. – Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers – powiedziała pomysłodawczyni akcji.

Sponsorem Strategicznym ogólnopolskiej edycji akcji jest ASEKOL PL S.A. Patronem medialnym magazyn National Geographic Traveler Polska.

Formularz rejestracyjny

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt