Lotnisko w Łodzi ze świetnym wynikiem. Dokąd najchętniej latają łodzianie?

20 tysięcy pasażerów letnich czarterów obsłużyło łódzkie lotnisko przez połowę wakacji. Najwięcej osób wypoczywało na Riwierze Tureckiej, dokąd w każdym tygodniu z Łodzi latają cztery samoloty.

Łódź czarter -  fot. mat. pras.
Lotnisko w Łodzi cieszy się coraz większą popularnością , fot. mat. pras.

Turcja jest w tym roku zdecydowanym liderem wśród krajów, w których odpoczywają polscy turyści. Łódzkie lotnisko obsłużyło do początku sierpnia 12 tys. pasażerów, którzy polecieli do Antalyi i sąsiednich kurortów jak Belek, Alanya, czy Side. Prawie 3 tys. poleciało do Heraklionu, 2,5 tys. na wyspę Rodos i 2 tys. do bułgarskiego Burgas.

Lotnisko w Łodzi wybierane częściej niż rok temu

– W ostatnim roku przed pandemią przez cały sezon letnich czarterów z naszego lotniska skorzystało 28 tysięcy pasażerów. W tym roku już na półmetku wakacji obsłużyliśmy 20 tysięcy. Okazało się, że wyższe niż w ostatnich latach ceny wczasów zagranicznych, wywołane m.in. dwucyfrową inflacją, spadkiem wartości złotówki i wysokimi cenami paliwa, nie zniechęciły łodzian do wyjazdów. Wygrane są osoby, które nie czekały z decyzją o wakacjach, tylko kupiły je w ofercie First Minute, albo już po ubiegłorocznych wakacjach zaczęły rezerwować wypoczynek z Łodzi w kolejnym roku. Te osoby otrzymały w biurze podróży gwarancję ceny i zapłaciły według stawek sprzed pół roku. Niejednokrotnie wakacje zagraniczne okazały się tańsze, niż wypoczynek nad polskim morzem. Czartery z Łodzi będą latać do połowy października. Spodziewamy się, że do tego czasu łącznie obsłużymy co najmniej 35 tysięcy pasażerów – mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Wypoczynek nie tylko latem

– Jeśli ktoś chciałby przedłużyć sobie lato, to pod koniec października wystartuje nowa, całoroczna, w tym również wakacyjna oferta Ryanaira. Można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego kurortu Alicante na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie przez 320 dni w roku świeci słońce, a temperatura zimą wynosi 16–20 st. C. W naszej ofercie na sezon zimowy mamy także Mediolan Bergamo i Brukselę Charleroi – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Bilety na połączenia, które Ryanair ogłosił w czerwcu, można kupić w niskich cenach – do Brukseli kosztują od 69 zł, do Mediolanu Bergamo od 71 zł, a do Alicante 189 zł. Warto kupować bezpośrednio u przewoźnika, unikając prowizji i dodatkowych opłat, za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej na smartfony. Lotnisko za pomocą infolinii oraz przez media społecznościowe pomaga pasażerom w doborze dogodnej taryfy.

Samoloty do Alicante będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Do Mediolanu polecimy trzy razy w tygodniu – poniedziałki, środy i soboty, a do Brukseli 2 razy w tygodniu – wtorki, soboty. 

 

 

Zobacz także


Polecane aktualności

Psie parki w Łodzi -  mat. ŁÓDŹ.PL

Psie parki w Łodzi. Gdzie są? Jakie urządzenia i atrakcje na nich znajdziesz? [MAPA]

red / ŁÓDŹ.PL

W Łodzi jest coraz więcej miejsc przeznaczonych dla czworonogów. Jak grzyby po deszczu wyrastają... więcej

Martwa ryba -  fot. ENVATO ELEMENTS

Śnięte ryby nie tylko w Odrze, ale też w Nerze! Woda z łódzkiej rzeki trafiła do badania

red / ŁÓDŹ.PL

Problem zanieczyszczonej wody i śniętych ryb występuje nie tylko w Odrze. Również do przepływającego... więcej

Zbigniew Boniek w pałacu Poznańskiego w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Zbigniew Boniek honorowym obywatelem Łodzi. To legenda Widzewa! [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Legendarny piłkarz Widzewa i reprezentacji Polski Zbigniew Boniek odebrał w piątek (12 sierpnia)... więcej

Dzbany Łódź -  fot. playarena.pl

Dzbany Łódź. Mistrzowie Polski szukają sponsorów wyjazdu na Ligę Mistrzów

red / ŁÓDŹ.PL

Łódzka drużyna została w lipcu najlepszym w kraju zespołem w piłce nożnej 6-osobowej. Dla Dzbanów to... więcej

Kraina Serów w Manufakturze -  fot. Radosław Jóźwiak

Kraina Serów w Manufakturze. To królestwo rarytasów z Francji, Holandii i Hiszpanii

Konrad Wojtczak / ŁÓDŹ.PL

Jest takie miejsce w Manufakturze, w którym kilogram najdroższego sera kosztuje prawie 300 zł.... więcej

Kontakt