17.05.2019, godzina 17:00 - Szkolenie dla wolontariuszy wspierających dzieci po przejściach

Podczas spotkania opowiemy Wam o dzieciach potrzebujących szczególnego wsparcia - wychowujących się w rodzinach zastępczych albo w rodzinach biologicznych, które pokonały życiowy kryzys lub są nim zagrożone.

Dzieciach, które z powodu zaniedbań mają ogromne zaległości szkolne. Albo są wychowywane przez babcie i dziadków pełniących rolę rodzin zastępczych spokrewnionych. Odrabianie z wnukami lekcji to bardzo często wyzwanie ponad siły starszych osób. Dlatego potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą dzieciom w nauce, zwłaszcza matematyki i angielskiego, a przy okazji przywrócą im wiarę we własne umiejętności.


Szkolenie to także czas, by poznać Wasze motywacje i umiejętności. Bo może się okazać, że ktoś z Was woli pomagać nie przy nauce, lecz po prostu w opiece nad konkretnym dzieckiem. A takiego rodzaju pomocy rodziny również potrzebują. Zwłaszcza rodziny zastępcze specjalistyczne, które opiekują się dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi. A może będziecie chcieli wspierać działania kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci podczas różnego rodzaju akcji, zajęć i wycieczek organizowanych dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych? Mile widziane są również osoby, które potrafią podzielić się swoimi talentami, prowadząc np. warsztaty plastyczne, rękodzielnicze lub motywacyjne. 
Wierzymy, że w Łodzi znajdzie się co najmniej kilkadziesiąt osób, które mogą poświęcić choćby godzinę lub dwie tygodniowo dzieciom mocno doświadczonym przez życie. 

Szkolenie zostanie poprowadzone już w najbliższy piątek, 17 maja w godz. od 17 do 20 w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia telefoniczne lub mailowe przyjmuje Damian Pacześniak - 784 952 040, d.paczesniak@mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt