ŁKS Łódź przegrywa z GKS Katowice i żegna się z marzeniami o grze w Ekstraklasie

Choć szanse na grę ŁKS Łódź w barażach, przed ostatnią kolejką były już tylko matematyczne, to w sercach łódzkich kibiców tliła się jeszcze nadzieja. Żeby jednak awans w tabeli na 6. miejsce, premiowane grą w meczach barażowych, był możliwy, potrzebne było zwycięstwo z GKS Katowice. Ta sztuka się nie udała, a łodzianie podtrzymali swoją fatalną passę i serię porażek.

Dotkliwa porażka ŁKS Łódź na pożegnanie sezonu

Mecz w Katowicach w zasadzie nie różnił się niczym od większości spotkań łodzian w tym sezonie. Na początku przyjezdni mieli przewagę, kontrolowali grę, ale brakowało wykończenia i goli. To zawsze się mściło i tak było też tym razem. Wystarczyły dwie akcje, żeby katowiczanie zapewnili sobie wygraną. Pierwszy gol padł tuż przed końcem pierwsze połowy spotkania. W 44 minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Figiel i Dawid Arndt musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Co warto zaznaczyć, był to pierwszy celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu.

Drugi gol to początek drugiej połowy. W 46 minucie w kierunku bramki strzelił Adrian Błąd. Strzał był jednak niecelny, ale piłka odbiła się jeszcze od Dąbrowskiego i zmieniła kierunek. To zaskoczyło łódzkiego bramkarza i tablica wyników wyświetliła rezultat 2:0. Pojawiły się jeszcze wątpliwości, czy nie był to gol samobójczy, ale ostatecznie sędziowie zapisali go na konto katowiczan.

A zatem w przyszłym sezonie ŁKS po raz kolejny będzie występował na zapleczu Ekstraklasy. Trudno jednak ocenić, jaki będzie cel Rycerzy Wiosny w tych rozgrywkach. Wszystko wskazuje na to, że marzenie o awansie znacznie się oddaliło. Klub musi teraz przede wszystkim myśleć o ustabilizowaniu swojej sytuacji finansowej i zebrać zespół na miarę swoich możliwości.