Bon Turystyczny w Łodzi

Bon Turystyczny w Łodzi. Turystyka powoli rusza po pandemii – po Polsce wygodniej podróżować z Bonem Turystycznym. W Łodzi w ramach świadczenia czeka niemal 150 ofert.

Hotel Andels
Po ponad półrocznym lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19, do życia wraca turystyka w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi

- Po ponad półrocznym lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19, do życia wraca turystyka w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi - Jeszcze do niedawna podróże były nieśmiałym życzeniem, a obecnie planujemy już letnie wyjazdy. Tegoroczne wakacje, wyjazdy weekendowe i rodzinne będą łatwiejsze z Polskim Bonem Turystycznym. Świadczenie można wykorzystać w niemal 150 obiektach i usługach na terenie Łodzi, które w przystępny sposób są zaprezentowane na stronie www.lodz.travel/bon - oficjalnym portalu turystycznym miasta. Rozpoczęliśmy również w Internecie kampanię reklamową zachęcającą turystów do przyjazdów do Łodzi właśnie w wykorzystaniem bonu.

Czym jest Bon Turystyczny i komu przysługuje?

Jest to świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców. Dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota bonu wynosi 1000 zł. Świadczenie jest przyznawane w postaci kodu elektronicznego i należy je aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon Turystyczny może być także wykorzystany do zakupu z wyprzedzeniem usług turystycznych na cały 2022 rok – o ile transakcja zostanie zawarta przed 31 marca 2022 roku.

Gdzie wykorzystać bon?

Świadczenie można zrealizować w obiekcie noclegowym lub w trakcie imprezy turystycznej, również jednodniowej, pod warunkiem, że podmiot świadczący usługę został zarejestrowany na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) https://bonturystyczny.polska.travel/. W związku z tym bon można zrealizować np. w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy w trakcie imprezy (wycieczki, kolonii, obozu harcerskiego) organizowanej przez biuro podróży lub organizację pożytku publicznego.

Jakie oferty w ramach bonu znajdziemy w Łodzi?

Wziąwszy pod uwagę oferty zaproponowane przez: obiekty noclegowe na terenie Łodzi, biura podróży posiadające atrakcje Łodzi w programach swoich imprez oraz biura podróży i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, w bazie zarejestrowano prawie 150 podmiotów. Łódzka Organizacja Turystyczna zebrała te oferty na stronie www.lodz.travel/bon. Użytkownik serwisu może w bardzo wygodny sposób przeglądać wszystkie zgromadzone oferty, ponieważ na stronie uwzględniono zarówno nazwy produktowe obiektów i usług, jak i nazwy rejestrowe przedsiębiorstw i organizacji – zgodne z listą, którą znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Bony mogą być realizowane tylko dla wypoczynku na terenie Polski. Nasz hotel Vienna House Andel’s Łódź, podobnie jak inne hotele w Łodzi, od samego początku je akceptował. Łódź staje się coraz bardziej popularnym celem dla krótkich podróży polskich rodzin tzw. city breaks. Oferujemy dobrą jakość za rozsądną cenę, intensywnie remontujemy nasze atrakcje choćby na przykład pobliski Pałac Izraela Poznańskiego, gdzie powstała nowa wystawa stała i został udostępniony ogród. Jako branża wielkie nadzieje pokładamy też w planowanym na jesień otwarciu mega atrakcji jaką niewątpliwie będzie Orientarium – mówi Anna Olszyńska, general manager hotelu Andel’s Łódź.

W ramach świadczenia użytkownik może skorzystać w Łodzi z ponad 50 obiektów noclegowych w różnym standardzie i lokalizacji. Bon można przeznaczyć też na zwiedzanie miasta z jednym z kilkunastu biur podróży mających swoją siedzibę w Łodzi.

Polecane aktualności

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Kontakt