Czy biblioteka może być nowoczesna? Oczywiście, że tak!

Już 20 lipca swoje podwoje otworzy pierwsza biblioteka miejska zmodernizowana z unijnym wsparciem. Poza czytelnią powstały w niej sale warsztatowe i konferencyjne, czytelnia oraz kącik dla dzieci.

8 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Zakończył się remont oraz gruntowa przebudowa filii nr 25 Biblioteki Miejskiej w Łodzi przy ul. Boya-Żeleńskiego 15. Prace remontowe objęły następujący zakres: wykonano rozbudowę biblioteki o salę konferencyjną, kącik dla rodzin z dziećmi oraz czytelnię. Zmodernizowany obiekt wyposażono w regały na książki, ławki, poduchy dla dzieci, stoliki oraz fotele. W ramach nowej oferty biblioteki proponowane będą zajęcia dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów.

- Biblioteka obecnie to już nie tylko wypożyczalnia książek, to miejsce spotkań lokalnej społeczności. Miejsce, do którego przychodzi się, aby porozmawiać, wypić kawę, czy spotkać sąsiada – mówi Anna Łuczak-Borsiak, architekt specjalizujący się w projektowaniu przestrzeni. 

Warsztaty, spotkania autorskie, animacje oraz wiele innych atrakcji znajdzie się w programie biblioteki. Hasłem przewodnim nowej fili będą "Słówka". 20 lipca odbędzie się oficjalne otwarcie biblioteki,  połączone  z piknikiem w ogrodzie.


Od 1 stycznia 2018 roku w Łodzi działa Biblioteka Miejska. Nowa instytucja powstała z połączenia bibliotek dzielnicowych i tworzy największą sieć biblioteczną w Polsce. Oprócz podstawowej roli związanej z gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem zbiorów, Biblioteka Miejska będzie jest bardzo ważnym integratorem społecznym. Na terenach filii prowadzone są różnego rodzaju zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, warsztaty twórcze i spotkania autorskie.

Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek.

Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury – ZIT.

Całkowita wartość projektu: 8 083 502,25 zł

Wartość dofinansowania unijnego: 5 456 167,42 zł

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt