Do czwartku przyjmujemy oferty na lokale dla kreatywnych

Trwa 19. edycja konkursu na "Lokale dla kreatywnych". Już tylko do czwartku można składać oferty na najem takich pomieszczeń.

Lokale przeznaczone są m.in. dla twórców towarów designerskich i artystycznych -  fot. z arch. UMŁ
Lokale przeznaczone są m.in. dla twórców towarów designerskich i artystycznych , fot. z arch. UMŁ

Czekamy na chętnych do najmu lokali pod działalność handlową lub usługową m.in. dla towarów designerskich i artystycznych (unikatowe i krótkoseryjne produkcje), a także na twórców galerii sztuki, księgarń i antykwariatów. W tym konkursie to pomysł na biznes liczy się najbardziej.

Oferty można składać do Zarządu Lokali Miejskich (ul. Wysoka 44) do godz. 15.00 w czwartek 20 lipca. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 21 lipca (piątek) o godz. 10.00 w ZLM przy ul. Piotrkowskiej 153.

W tej edycji konkursu mamy do zaproponowania 12 lokali użytkowych. W tym 2 lokale na parterach, na froncie budynków: Nawrot 7 oraz Zachodnia 79.

Jeden na froncie, na II piętrze budynku: ul. Próchnika 1. Reszta lokali znajduje się w oficynach budynków: Piotrkowska 126, Piotrkowska 128, Piotrkowska 147, Piotrkowska 28, Piotrkowska 33 (dwa lokale), Piotrkowska 38, Piotrkowska 46 oraz Piotrkowska 85.

Wśród lokali znajdziemy zarówno niewielkie 17 i 19-metrowe (Piotrkowska 46 i Piotrkowska 126), jak i ponad 200-metrowe (Piotrkowska 85). Ale przeważają pomieszczenia o powierzchni od ok. 45 do 70 m2. 

Przyszli najemcy lokali dla kreatywnych mogą liczyć na atrakcyjne stawki czynszów. Stawki wywoławcze kształtują się na poziomie od 8,9 zł do 15,50 zł za m2 na ul. Nawrot, po od 6 do 10,7 zł w pozostałych lokalach.

Większość lokali jest po remoncie generalnym (np. Nawrot 7), w dobrym stanie technicznym lub wymagają niezbyt skomplikowanych remontów (np. malowanie ścian). Ale są też takie, w których trzeba wymienić np. instalację elektryczną. Dlatego pomieszczenia można oglądać przez cały okres trwania konkursu.

Lokale kreatywne usytuowane są w obrębie: al. Kościuszki, al. Mickiewicza, al. Piłsudskiego, a także ulic: Sienkiewicza, Narutowicza, Wschodniej, Pomorskiej, Legionów, Zachodniej oraz Placu Wolności.

W 18 dotychczasowych konkursach na lokale kreatywne, ogłaszanych od grudnia 2012 r. do marca 2017 r., wynajęliśmy 117 pomieszczeń.

Szczegóły konkursu na stronie Zarządu Lokali Miejskich.

Polecane aktualności

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Przy okazji losowania wręczono nagrody po 1000 zł laureatom z poprzednich losowań: Ewelinie Rapalskiej, która przeniosła rozliczenie podatkowe z Bełchatowa oraz Szymonowi Konopce, który dotychczas rozliczał się w Zgierzu. -  fot. Radosław Jóźwiak

Płać podatki w Łodzi! Trwa wielka loteria!

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Już po raz dziewiąty z kolei, po raz trzeci w tym roku wylosowaliśmy zwycięzców Wielkiej Loterii... więcej

Kolejne 18 nowych autobusów dla Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / mat. UML

Kolejne 18 nowych autobusów dla Łodzi

Agnieszka Magnuszewska / MPK Łódź

Pod koniec czerwca do Łodzi zostanie dostarczonych kolejne 18 autobusów Isuzu Novociti Life. Takie... więcej

Kontakt