Do czwartku przyjmujemy oferty na lokale dla kreatywnych

Trwa 19. edycja konkursu na "Lokale dla kreatywnych". Już tylko do czwartku można składać oferty na najem takich pomieszczeń.

Lokale przeznaczone są m.in. dla twórców towarów designerskich i artystycznych -  fot. z arch. UMŁ
Lokale przeznaczone są m.in. dla twórców towarów designerskich i artystycznych , fot. z arch. UMŁ

Czekamy na chętnych do najmu lokali pod działalność handlową lub usługową m.in. dla towarów designerskich i artystycznych (unikatowe i krótkoseryjne produkcje), a także na twórców galerii sztuki, księgarń i antykwariatów. W tym konkursie to pomysł na biznes liczy się najbardziej.

Oferty można składać do Zarządu Lokali Miejskich (ul. Wysoka 44) do godz. 15.00 w czwartek 20 lipca. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 21 lipca (piątek) o godz. 10.00 w ZLM przy ul. Piotrkowskiej 153.

W tej edycji konkursu mamy do zaproponowania 12 lokali użytkowych. W tym 2 lokale na parterach, na froncie budynków: Nawrot 7 oraz Zachodnia 79.

Jeden na froncie, na II piętrze budynku: ul. Próchnika 1. Reszta lokali znajduje się w oficynach budynków: Piotrkowska 126, Piotrkowska 128, Piotrkowska 147, Piotrkowska 28, Piotrkowska 33 (dwa lokale), Piotrkowska 38, Piotrkowska 46 oraz Piotrkowska 85.

Wśród lokali znajdziemy zarówno niewielkie 17 i 19-metrowe (Piotrkowska 46 i Piotrkowska 126), jak i ponad 200-metrowe (Piotrkowska 85). Ale przeważają pomieszczenia o powierzchni od ok. 45 do 70 m2. 

Przyszli najemcy lokali dla kreatywnych mogą liczyć na atrakcyjne stawki czynszów. Stawki wywoławcze kształtują się na poziomie od 8,9 zł do 15,50 zł za m2 na ul. Nawrot, po od 6 do 10,7 zł w pozostałych lokalach.

Większość lokali jest po remoncie generalnym (np. Nawrot 7), w dobrym stanie technicznym lub wymagają niezbyt skomplikowanych remontów (np. malowanie ścian). Ale są też takie, w których trzeba wymienić np. instalację elektryczną. Dlatego pomieszczenia można oglądać przez cały okres trwania konkursu.

Lokale kreatywne usytuowane są w obrębie: al. Kościuszki, al. Mickiewicza, al. Piłsudskiego, a także ulic: Sienkiewicza, Narutowicza, Wschodniej, Pomorskiej, Legionów, Zachodniej oraz Placu Wolności.

W 18 dotychczasowych konkursach na lokale kreatywne, ogłaszanych od grudnia 2012 r. do marca 2017 r., wynajęliśmy 117 pomieszczeń.

Szczegóły konkursu na stronie Zarządu Lokali Miejskich.

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt