Dobrze się czują na podium

Zawodnicy UKS Orientuś dobrze czują się na podium, więc regularnie przywożą medale z najważniejszych imprez w kraju. Nie inaczej było podczas rozegranych w Oleśnicy mistrzostw Polski w sprinterskim biegu na orientację.

Medaliści z UKS Orientuś

W młodzieżowej rywalizacji do lat 20 tytuły mistrzowskie zdobyli: Zuzanna Gielec i Stanisław Pachnik. Podopieczni trenerów Piotra Paszyńskiego i Włodzimierza Gapińskiego dołożyli też swoją cegiełkę do srebrnego medali seniorskiej sztafety. W elicie walczyli u boku Agaty Olejnik i Krzysztofa Rzeńcy. Ta utytułowana para wsparta utalentowaną młodzieżą przegrała jedynie z faworyzowanym zespołem WKS Grunwald Poznań. Na szóstym miejscu rywalizację ukończyła druga sztafeta UKS Orientuś, w której biegli: Wiktoria Doreń, Marta Komorowska, Piotr Paszyński i Ignacy Słomczyński. Seniorski dorobek łódzkiego klubu uzupełniła Olejnik, a wśród juniorek na podium stanęła Marta Komorowska. Obie w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły brąz w biegach indywidualnych.

Równolegle do mistrzostw seniorów i juniorów o tytuły najlepszych rywalizowali także weterani, czyli zawodnicy powyżej 35 roku życia. Pierwszy w historii medal dla klubu wywalczyła sztafeta w składzie: Alicja Ewiak-Paszyńska, Piotr Chmielecki, Konrad Siudek. Do sukcesów starszych nawiązali także najmłodsi biegacze UKS Orientuś. W Połczynie Zdroju, podczas zawodów będących nieoficjalnymi mistrzostwami Polski młodzików drugie miejsce w sprincie wywalczył Antoni Trzeciak. Srebrny medal zdobyła również sztafeta, w której oprócz Antoniego pobiegli: Jan Ciupa oraz Mateusz Grzymkiewicz.

Teraz łódzkich zawodników czekają starty w mistrzostwach świata i Europy. Podczas mistrzostw świata seniorów (World Orienteering Championship) w Danii w reprezentacyjnych barwach pobiegnie Agata Olejnik. Na młodzieżowych mistrzostwach świata (JWOC) w Portugalii rywalizować będą: Zuzanna Gielec i Stanisław Pachnik, a podczas mistrzostw Europy juniorów (EYOC) na Węgrzech dopingować będziemy 14-letniego Tomasza Rzeńcę.

 

 

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Kontakt